Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

تغییر رویکرد از اعداد به تجربیات و واقعیات سازمان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مجله مروری بر کسب و کار هاروارد در یکی از تازه‌ترین مطالبش به مدیران سازمانها توصیه کرده که توجه خود را از اعداد و ارقام ناپایدار و مبهم به سمت تجربیات ملموس و روزانه سازمان برگردانند. این تأکید در مورد یکی از معضلات امروز منابع انسانی و مدیریت به خصوص سپهر منابع انسانی کشورمان به خوبی صادق است.

چندیست کارشناسان منابع انسانی با تأکید بر عدد و رقم و فضای شبه آکادمیک در شرکتها و سازمانها، به بیراهه رفته و نتوانسته اند انتظارات مدیران کسب و کارها و نیز کارکنان را به خوبی برآورده کنند. در این وضعیت، به جای توجه به کارآمدی و اثربخشی، توجه بیش از حد بر روی مسائلی نظیر تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرها، صدق و درستی و مقبولیت آکادمیک و معیارهایی از قبیل ضریب همبستگی ها و شدت وابستگی و از این جمله، توجه منابع انسانی سازمانها را از خلق ارزش استراتژیک برای سازمان به سمت موردپسند کردن نتایج فعالیتها در دید دانشگاهیان منحرف کرده است. این نکته توجه شایسته می طلبد که سازمان واحد منابع انسانی را برای تولید مقالات علمی (که هم اکنون دامنگیر دانشگاه نیز شده است) به کار نگرفته و این آمار و اعداد، هرچند دارای ظاهری مرتب و علمی، اشتیاقی برای ذینفعان سازمان ایجاد نمی کنند.

رایان راهبرد چابک پیشنهاد می دهد اکنون وقت آن است که از خود بپرسیم کدام فعالیت‌ها راهکاری به واقع برای یک مشکل شناخته شده سازمان است و می‌توان اثر و نتیجه آن را نه تنها در اعداد، بلکه به وضوح دید و لمس کرد. رویکردی که از یک منابع انسانی شرکتیار HR Business Partner انتظار می رود.

اصل چاشنی ها (مطالب کوتاه)