Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

shining objective یا "اهداف درخشان"

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی از موانع مذاکره موفق shining objective یا "اهداف درخشان" هستند.
ممکن است ماهیگیری رفته باشید.
در شکار برخی از انواع ماهی ها نظیر اردک ماهی، یک شیء درخشنده به جای طعمه به قلاب وصل می کنند تا ماهی جذب درخشش آن و انعکاس نور خورشید شده و آنچنان نسبت به اطراف بی توجه شود که در قلاب گیر کند؛ جالب اینکه این ترفند بسیاری از مواقع اثر می کند و ماهی به قلاب می افتد.
پروانه ها هم همینطورند؛ وقتی که در روشنایی شب، جذب چراغ - یا به تعبیر شاعرانه جذب شمع - شده و به حدی نزدیک آن پرواز کرده و دور آن می چرخند تا بسوزند.
به همین دلیل اغلب به رانندگان توصیه می شود که در مقابل نور چراغ قوی اتومبیلی که از سمت مقابل می آید، تحریک نشده و به آن نگاه نکنند. چه آنکه بسیاری از تصادفات سهمگین شب تنها به همین دلیل کوچک پدید می آیند.
اما برگردیم به "اهداف درخشان"
بر اساس این مانع، در مذاکره و صحبت، تمام توجه شنونده ممکن است به یک نکته در صحبتها که نسبت به آن نظر یا دیدگاهی دارد، جذب شود و پس از آن به بقیه صحبت توجه نکنیم، بلکه پس از آن فقط به پاسخ فکر کنیم؛ بدین ترتیب در قلاب این مانع گیر می کنیم و از اینکه به اندازه کافی به سایر صحبتها توجه کنیم، منتظر می شویم (یا حتی نمی شویم) که به آن صحبت پاسخ دهیم.
بدین ترتیب قدرت تعامل مان پایین می آید.
به متخصصین و مدیران منابع انسانی در زمانی که نقش مذاکره کننده از سوی سازمان و کارفرما را بر عهده دارند، توصیه می شود که به این اثر مانع ارتباطی توجه کرده و خود را آماده شنیدن صحبتهای کارکنان بدون جذب شدن به بخشی از صحبتهای ایشان نموده و سازمان را به یک توافق برد - برد سوق دهد.

لینک عضویت در کانال تلگرامی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک: @RayanHRM

اصل چاشنی ها (مطالب کوتاه)