Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

ایران و چین همكاری در زمینه مدیریت منابع انسانی را گسترش می دهند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

به گزارش ایرنا ، لطف الله فروزنده ، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری ایران و ین وی مین ، وزیر منابع انسانی و تامین اجتماعی چین روز چهارشنبه در پكن با یكدیگر بیش از دو ساعت دیدار و گفت وگو كردند.

در این نشست كه معاونان وزارت منابع انسانی چین و هیات همراه معاون رییس جمهوری ایران و مهدی صفری سفیر كشورمان حضور داشتند، دو طرف در زمینه های مختلف از جمله مدل مشترك مدیریتی، نظام ارزیابی عملكرد منابع انسانی ، تربیت نیروهای متناسب با بازار كار و مفید در توسعه كشور، توانمند سازی نیروی انسانی و اشتغال زایی بحث و تبادل نظر كردند.

وزیر منابع انسانی چین پس از این نشست در گفت وگو با خبرنگاران ایرانی با اشاره به روابط بسیار خوب و رو به گسترش بین تهران و پكن گفت: ایران و چین در روند اصلاحات در زمینه منابع انسانی و مدیریت دولتی دارای تشابه های زیادی هستند.

ین وی مین افزود: هدف چین از اصلاح امور اداری این است كه نظام دولتی جدید با انگیزه بیشتر و پركارتر در خدمت ملت باشد.

وی مذاكرات خود با طرف ایرانی را خوب و بسیار سودمند توصیف كرد و گفت: ما با ایران زمینه های مشترك زیادی داریم و برهمین اساس در مذاكرات امروز مقرر شد تفاهم نامه ای بین دو كشور آماده و در آینده نزدیك امضا شود.

معاون رییس جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به روابط عمیق بین تهران - پكن گفت: زمینه های گسترش روابط بین دو كشور بسیار زیاد است كه باید به آن توجه شود.

وی با تاكید براینكه ملت ها امروز به سمت انسانیت و عدالت گام برمی دارند، موضوع تحول در نظام مدیریتی و منابع انسانی را مهم خواند و اظهارداشت: دراین زمینه ما مصمم به تبادل تجربیات و گسترش روابط با چین هستیم .

فروزنده با اشاره به اینكه جمهوری اسلامی ایران یك نظام ارزشی و دارای سبك و سیاق در دنیا است، گفت: ما با چین كه دارای زمینه های فرهنگی خوب در جهت مسایل انسانی و اخلاقی است می توانیم همكاری های زیادی را تعریف و اجرا كنیم .

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری ایران با اشاره به محورها مورد مذاكره با طرف چینی افزود: برنامه ریزی در راستای توجه به تربیت نیروی انسانی متناسب با عرضه و تقاضا و در جهتی كه بتواند در بازار كار و توسعه كشور مفید باشد و همچنین حل مساله اشتغال یكی از مباحث بود.

وی با اشاره جایگاه ایران در توسعه دولت الكترونیك افزود: در این محور نیز با طرف چینی تبادل نظر خوبی انجام شد و تصمیم گرفته شد چون دو كشور به سمت دولت الكترونیك حركت می كنند، همكاری ها گسترش یابد.

وی آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی را از دیگر مباحث مطرح در نشست با وزیر منابع انسانی چین ذكر كرد و گفت: در خصوص مدل مدیریتی با توجه به اینكه ایران و چین هر دو در سطح آسیا و جهان دارای سبك مشخص هستند، قرار شد مشتركات تدوین و به عنوان یك مدل مناسب به مراكز آموزشی و دانشگاهی ارائه شود.

فروزنده مسایل مرتبط با بازنشستگی ، نظام پرداخت ، نظام ارزیابی و ایجاد زمینه ای انگیزشی برای كاركنان را از دیگر مواردی خواند كه در گفت وگوهای هیات های ایرانی و چینی مورد تبادل نظر قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: در پی نشست امروز با طرف چینی مقرر شد كمیته همكاری مشتركی بین دو كشور شكل بگیرد تا زمینه امضا سند و توسعه همكاری ها را دنبال كند .

معاون رییس جمهوری اسلامی ایران كه در راس هیاتی عصر دیروز وارد پكن شد، همچنین قرار است امروز با لی یوان چوا وزیر تشكیلات حزب حاكم دیدار و گفت و گو كند

 

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید