Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

جزئیات افزایش حق بیمه 91

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

عضو شورای‌عالی کار و نماینده کارفرمایان کشور با اعلام اینکه به نسبت افزایش حداقل دستمزد سال 91 مشمولان قانون کار پرداختی حق بیمه کارگر و کارفرما نیز بیشتر شده است، مبلغ کل افزایش حق بیمه امسال را 17820 تومان اعلام کرد.

به گزارش مشرق، سید حمزه درواری در گفتگو با مهر در خصوص وضعیت پرداخت حق بیمه امسال کارگران و کارفرمایان مشمول قانون کار گفت: هر ساله با افزایش حداقل دستمزد کارگران میزان سهم بیمه هر دو گروه افزایش می‌یابد.

عضو شورای کار و نماینده کارفرمایان کشور تاکید کرد: بر مبنای 389700 تومان حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال جاری 23 درصد حق بیمه که 3 درصد آن مربوط به بیمه بیکاری است و 7 درصد دیگر که مجموعاً 30 درصد حداقل دستمزد خواهد بود باید از سوی کارفرمایان و کارگران بابت حق بیمه پرداخت شود.

این مقام مسئول کارفرمایی با اعلام اینکه در مجموع 17820 تومان در سال جاری به حق بیمه پرداختی سهم کارگر و کارفرما افزوده شده است، سهم 23 درصد کارفرمایان را 13662 تومان و سهم 7 درصد کارگران نیز 4158 تومان اعلام کرد.

درواری با تاکید بر اینکه این موضوع برای آن دسته از مشمولان قانون کاری که حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار را دریافت می‌کنند صدق می‌کند، گفت: سایر گروه‌های شغلی و افرادی که مشمول قانون کار هستند اما از حداقل دستمزدهای بالاتری برخوردار باشند به همان نسبت حق بیمه بیشتری از سوی تامین اجتماعی دریافت می‌شود.

عضو هیئت رئیسه کانون عالی کارفرمایان ایران خاطرنشان کرد: در سال گذشته با حداقل دستمزد 330300 تومانی مجموعاً 99090 تومان حق بیمه از سوی کارگر و کارفرما پرداخت می‌شد که از این میزان 75969 تومان سهم کارفرما و 23121 تومان نیز سهم کارگر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه طبق حداقل دستمزد 389700 تومانی مصوب شورای عالی کار برای سال 91 مجموعاً 116910 از سوی کارگر و کارفرما به اضافه سهم 3 درصد بیمه بیکاری باید تامین و پرداخت شود، اظهار داشت: از این میزان 89631 تومان سهم کارفرما خواهد بود که نسبت به سال گذشته 13662 تومان به ازای حق بیمه هر کارگر حداقل بگیر افزایش خواهد داشت.

این مقام مسئول کارفرمایی همچنین سهم امسال حق بیمه کارگران حداقل بگیر را 27279 تومان اعلام کرد و گفت: نسبت به 23121 تومان سال گذشته هر کارگر 4158 تومان افزایش حق بیمه خواهد داشت که از سوی کارفرمایان کسر و به حساب شعب بیمه واریز می‌شود.

منبع: مشرق نیوز

لینک دانلود بخشنامه افزایش حق بیمه از سازمان تأمین اجتماعی

 

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید