Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

يادداشت تفاهم ميان وزير تعاون ايران و وزير منابع انساني چين

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

آقایان شیخ الاسلامی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و این وی مین وزیر منابع انسانی و تامین اجتماعی چین یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار ما، بر اساس این یاداشت تفاهم، دو طرف، توافق خود را برای طراحی و تدوین برنامه های مشترک برای توسعه همکاری ها و تبادل اطلاعات و تجربیات از طریق مبادله هیات های کارشناسی، برگزاری کارگاههای آموزشی و تحقیقات مشترک در زمینه های سیاستگذاری بازار کار و استفاده از تجربیات یکدیگر در خصوص کارآفرینی ، ایجاد خوشه کسب و کار و حمایت از صنایع کوچک و متوسط و نظام جامع اطلاعات بازار کار اعلام کردند.

همکاری در زمینه سیاست های تامین اجتماعی ، نظام پوشش بیمه های اجتماعی و مدیریت و نظارت برنامه های تامین اجتماعی ، روش های تعیین حداقل دستمزد، نحوه رسیدگی به اختلافات کارگران و کارفرمایان، طبقه بندی مشاغل و بازرسی کار از دیگر موضوعات مورد توافق بود.

همکاری در زمینه مدیریت آموزش های فنی و حرفه ای، ارایه آموزش فنی و حرفه ای متناسب با نیاز بازار کار و مشاغل جدید و آموزش مشاغل خانگی و شیوه های ارایه آموزش های فنی و حرفه ای از طریق بخش خصوصی از دیگر مفاد این یادداشت تفاهم همکاری است .

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در مراسم امضای یادداشت تفاهم ابراز امیدواری کرد: این تفاهم نامه بتواند زمینه گسترش همکاری های میان دو کشور را فراهم کند.

شیخ الاسلامی با تاکید بر اینکه سه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه در ایران ادغام و بزرگترین وزارتخانه را تشکیل داده اند، گفت: این مجموعه، دامنه وسیعی از فعالیت ها و موضوعات مختلف را در ماموریت های خود دارد.

وی کشور چین را یکی از بزرگترین کشورهای دوست و شرکای تجاری ایران دانست و افزود: تعمیق روابط بین دو وزارتخانه می تواند آثار خود را در عملکرد سایر بخش های دو کشور نشان دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ایران در اجرایی شدن این موافقتنامه علاقه مند و جدی است، گفت: هم اکنون زمینه های مناسبی برای گسترش همکاریهای دو طرف وجود دارد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده است ظرفیت ها و مزیت های خود را در اختیار چین قرار دهد و متقابلا از تجارب کشور چین نیز استفاده کند.

شیخ الاسلامی، روح حاکم بر این موافقتنامه را صمیمیت و دوستی دانست و گفت: امیدوارم این موافقتنامه بتواند منافع دولت و مردم دو کشور را تامین کند.

وی با اشاره به ظرفیت های بسیار خوب ایران برای توسعه همکاری با کشور چین، تصریح کرد: ملت ایران نسبت به کشورهای شرق آسیا و از جمله چین نگاه بهتری به کشورهای اروپایی دارد که این موضوع می تواند زمینه همکاری ها را تقویت کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خواستار فراهم کردن بستر مشارکت و حضور بخش خصوصی و مردمی دو کشور در فعالیت های مختلف اقتصادی شد.

شیخ الاسلامی با اشاره به وجود روابط قابل قبول کنونی بین دو کشور ایران و چین خاطرنشان کرد: علاقه مندیم از تجربیات چین در بخش توسعه مشاغل خانگی و کسب و کار خرد استفاده کنیم، چرا که به این موارد در کشور چین توجه جدی شده است و می تواند برای ایران نیز قابل استفاده باشد.

وی توانمندسازی منابع انسانی را از ماموریت های وزارتخانه متبوعش برشمرد و با تاکید بر تقویت آموزشهای فنی حرفه ای در ایران، گفت: مبادله دانش فنی و تجربیات دو کشور می تواند زمینه های مناسبی را برای همکاری فراهم کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به وزیر منابع انسانی چین مبنی بر اینکه سرمایه‌گذاران چینی برای به کارگیری نیروی انسانی چینی در ایران با مشکلاتی مواجه هستند، گفت: تاکنون غیر از یک مورد که آن هم مربوط به پروژه آزادراه تهران - شمال، هیچ درخواست دیگری از سوی سرمایه گذاران چینی دریافت نکرده ایم، با این حال برای همان یک مورد نیز دستور سریع رفع مشکلات حضور نیروی انسانی چینی در پروژه آزادراه تهران - شمال را صادر کردم.

شیخ الاسلامی گفت : سفیر چین می تواند مسائل را به بنده برای پیگیری منتقل کند،

وی افزود: در ایران در سالهای گذشته اقدامات خوبی برای رفع بیکاری صورت گرفته است و ما می توانیم این تجربیات را در اختیار کشور چین قرار دهیم و متقابلا از تجارب آنها نیز در ایران استفاده کنیم.

تهران / واحد مرکزی خبر / اجتماعی 1391/02/31

 

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید