Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

پایین بودن دستمزد زنان نسبت به مردان تبعیض آمیز است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رحمت نوروزی نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس نهم با بیان این که تبعیض های بین زنان و مردان در محیط های کار به ویژه در مورد دستمزد باید برطرف شود، گفت: اصلاح قانون کار می تواند به ایجاد تساوی میان دستمزد زنان و مردان منجر شود.

رحمت الله نوروزی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: متاسفانه در برخی از ادارات، سازمان ها و کارخانه ها میزان دستمزد بانوان بسیار کمتر از مردان است و حتی در برخی از کارخانه ها، حقوق کارگران زن کمتر از پایه حقوق وزارت کار است.

وی با تاکید بر این که اصلاح بندهایی از قانون کار می تواند به رفع تبعیض در دستمزد بین زنان و مردان کمک کند، افزود: بالا بودن تقاضا برای کار یکی از دلایلی است که کارفرماها بیشتر بانوان را جذب می کنند و با دستمزد پایین نسبت به مردان آنها را استخدام می کنند.

این نماینده مجلس نهم نگاه سنتی در مورد نان آور بودن مرد را از دیگر دلایل پایین بودن دستمزد زنان نسبت به مردان دانست و گفت: اگر این نگاه اصلاح شود و باور کنیم که بسیاری از زنان نیز مانند مردان نقش اقتصادی موثری در خانواده دارند، تجدید نظری در میزان دستمزد آنان به وجود می آید.

نوروزی در ادامه افزود: خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی میزان حضور زنان در عرصه های کار و فعالیت بسیار چشمگیر شده است اما مسئولان ذیربط باید به گونه ای عمل کنند که حقوق بانوان در محیط های کار تضییع نشود.

وی با بیان این که بالا بودن میزان بیکاری در جامعه گریبان گیر مردان و زنان شده است، اظهار داشت: با توجه به افق چشم انداز بیست ساله و اصل ۴۴ قانون اساسی، باید شرایط به گونه ای فراهم شود که فضای اشتغال و کسب و کار و تولید رونق یابد.

نوروزی اضافه کرد: در حال حاضر جمعیت جوان کشور رقم بالایی است که تعداد بسیاری از آنها نیز متقاضی کار هستند.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس نهم با تاکید بر ضرورت اشتغال زایی در کشور گفت: دولت باید ضمن تثبیت شغل های موجود در جامعه، اشتغال مولد نیز در جامعه ایجاد کند.

منبع: خانه ملت

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید