Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

وراثت شغل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ورلد كرانچ: در جمهوري دموكراتيك كنگو رسم است كه اگر كارمند يا كارگري بميرد يكي از اعضاي خانواده او بدون آنكه سررشته‌اي از شغل فاميل از دست‌رفته‌اش داشته باشد، جايگزين او شود. طبيعتا در چنين وضعيتي ديگر نبايد انتظار شايسته‌سالاري داشت و شغل‌ها به افرادي مي‌رسد كه واجد شرايط آن نيستند. با اينكه رييس اتحاديه كارگران كنگو پيش از اين در اظهارنظري گفته بود كه هركسي بي‌توجه به سن و جنسيتش بايد كار كند اما پيدا كردن كار در اين كشور اصلا كار راحتي نيست. امانوئل نيمبا يكي از افرادي است كه به خوبي اين مساله را درك كرده. او مي‌توانست در كاري وارد شود كه به رشته تحصيلي‌اش مي‌خورد اما نهايتا شغل مورد نظر او به كسي رسيد كه پيش از او پدرش آن كار را انجام مي‌داد. جالب اينكه رشته تحصيلي اين فرد هم هيچ ارتباطي با كارش نداشت. در 10سال گذشته و به طور اتوماتيك شغل كارگراني كه جان‌شان را از دست داده بودند به نزديكان‌شان مي‌رسيد. كارگر يك شركت توليد‌كننده آب كه علاقه‌اي به افشاي نامش ندارد، مي‌گويد: «وقتي مهندس كنترل كيفيت شركت فوت كرد دستيار او جانشينش شد اما حقوقش به حساب پسرش واريز مي‌شود»

چرخه بي‌پايان بي‌كفايتي

در بعضي شركت‌ها وقتي كارمندي مي‌ميرد پسر او جايگزينش مي‌شود. اين موضوع در مورد سيليو اتفاق افتاده كه حالا جايگزين پدر مرحومش - كه حسابدار اداره پليس بود- شده است اما در بعضي كمپاني‌ها ورثه تنها مي‌توانند از حقوق فاميل از دست رفته‌شان برخوردار شوند و جايگزين او نخواهند شد. اين وسط افراد تحصيلكرده‌اي كه دنبال شغل مناسب مي‌گردند، بيشترين لطمه را از اين شرايط مي‌خورند. مثال زنده‌اش بنجامين موسماكولي است كه باوجود داشتن مدرك تحصيلي بالا دستش به هيچ جا بند نيست. او مي‌گويد: «اين وضع باعث شده افرادي كه تحصيلكرده هستند و مي‌توانند به كنگو كمك كنند به‌دلیل بي‌مديريتي كشورشان سرخورده و محروم شوند.

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید