Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

لیندا گریتن و جنبش hotspot

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

برای آینده شغلی خود چه برنامه ای دارید؟آیا آماده تغییرات در دنیای کسب و کار هستید؟

لیندا گریتن در مورد شرایط کار در آینده می گوید:

لیندا گریتن (Lynda Gratton)  پروفسور رشته مدیریت از دانشکده تجارت لندن[1] و بنیانگذار جنبش hot spots است. او نویسنده ی 7 کتاب و تعداد زیادی مقاله دانشگاهی است.

در سال 2011 از سوی مجله تایمز به عنوان یکی از 15 متفکر برتر تجارت در جهان لقب گرفت.

در سال 2008 financial times او را به عنوان متفکر تجارتی که بیشترین تغییر را در دهه آینده ایجاد می کند شناسایی کرد. او همچنین یکی از دو نفر برتر مجله منابع انسانی در بررسی "صد نفر برتر: تاثیرگذارترین ها" بود و در سال گذشته لیندا به عنوان یکی از 25 نفر تاثیرگذارترین متفکران بریتانیا طبق برآورد همان مجله انتخاب شد.

از جمله کتاب های وی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Living strategy: ابتدا در سال 2000 منتشر شد و به بیش از 15 زبان ترجمه شده است.

Democratic enterprise: مجله financial times آن را به عنوان یک کار پژوهشگرانه معرفی کرد. این کتاب یک بینش پیش نگرانه در مورد اینکه چگونه سازمان ها در دهه های پیش رو تغییر می کنند ارائه می دهد.

Hot spots: حول این سئوال شکل گرفته که چرا برخی تیم ها، محل کارها و سازمان ها پر از انرژی اند و برخی دیگر اینطور نیستند؟ این کتاب نیز به 10 زبان ترجمه شده است  و بر آوردن نوآوری و انرژی به سازمان تمرکز دارد.مجله financial times آن را مهم ترین کتاب تجارت در سال 2007 نامیده است.

کتاب بعدی وی Glow: چطور انرژی و نوآوری را به زندگی خود بیاورید؟ نام دارد و در سال 2009 منتشر شده است.

آخرین کتاب وی shift نام دارد که در مورد آینده ی کار است و در سال 2011 منتشر شده است.

لیندا در مورد آینده ی کار چنین می گوید:

فرقی نمی کند شما در چه سنی باشید و از کدامیک از نسل های نیروی کار(Y,Z,X)، شما با این سئوال مواجهید که در آینده کار چه تغییراتی می کند و برشما و سازمانی که عضوی از آن هستید تاثیر می گذارد؟ کار یکی از مهم ترین جنبه های زندگی هر فرد است.

5 عامل مهم که نحوه ی انجام کار را در آینده تحت تاثیر قرار می دهند عبارتند از:

1- توسعه های تکنیکی

2- جهانی شدن

3- تغییرات دموگرافیک(مردم شناسانه)

4- روندهای اجتماعی

5- توسعه کمتر گاز کربن

این تغییرات منجر به سه تغییر جهت اساسی در زمینه کار می شوند:

1- تغییر از کارهایی که مهارت همه جانبه می خواهد به داشتن تسط در انجام کار. اگر شما یک فرد با مهارت های عمومی هستید ممکن است افراد زیاد دیگری نیز کار شما را بتوانند انجام دهند حتی بهتر، ارزانتر و سریع تر از شما! شما باید بتوانید خودتان را در میان انبوه جمعیت متفاوت کنید

2- توجه بیشتر به ارتباطات. در دنیای آینده شما علاوه بر اینکه باید بتوانید خود را ازمیان انبوه جمعیت متمایز کنید، باید بتوانید در میان افرادی که با شما به خلق ارزش می پردازند ارتباط برقرار کنید و موفقیت به تنهایی به دست نمی آید. دلیل این امر این است که آینده با نوآوری روز افزون معنی می یابد و توانایی ترکیب دانش و مهارت ها و شبکه ها عناصر کلیدی مواجهه با آن است.

3- در آینده کیفیت زندگی بر کمیت مصرف غلبه پیدا خواهد کرد، و این به معنی آن است که در دهه های پیش رو کار و زندگی به شکلی خواهند شد که باعث می شوند افراد با اموری که موجب شادی آنها شود سرو کار داشته باشند و کیفیت بالای زندگی را برای آنها به همراه داشته باشد.

تجزیه ی کارهای اتوماتیک و ماشینی، افزایش کار در خانه و افزایش حق انتخاب زمینه های این تغییر را فراهم آورده است.تغییری که باعث می شود تنها عامل موفقیت یک فرد را میزان مصرف وی ندانیم!

آینده ی کار تنها افراد را تحت تاثیر قرار نخواهد داد، بلکه سازمانهایی که آنها عضوش هستند را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.پنج حوزه مهمتر سازمان ها که تحت تاثیر قرار می گیرند عبارتند از:

1- رهبری شفاف و قابل اعتماد: رهبران در آینده باید به شکل همکارانه به فعالیت بپردازند و به دلیل وجود شفافیت در سازمان ها کار و رفتار آنها بیشتر مورد بررسی قرار خواهد گرفت بنابراین قابل اعتماد بودن و صحت رفتار آنها مهم است.

2- تیم های مجازی با عملکرد بالا

3- ارتباطات و شبکه های بین تجاری با ارزش: ارزش هر سازمانی به سرمایه اجتماعی آن است. بنابراین ارزش در شبکه ها و روابط  تجاری و بین کسب و کارها و درون جامعه ی بزرگتر حفظ می شود. ایجاد رابطه درون کسب و کارها به عنوان راهی برای ایجاد نوآوری روز به روز در آینده مهم تر می شود و باعث می شود کسب و کارها سعی کنند منابع و دارایی های خود را به صورت خلاقانه تر و غیر معمول ترکیب کنند.

4- روابط مهم بین شرکا، مصرف کنندگان و کارآفرینان: این روابط باعث خلق ارزش در کسب و کار می شود و در آینده ی کار جایگاه مهمی خواهد داشت.

5- کار منعطف: این آیتم به عنوان یک عنصر اصلی کار در آینده شناخته شده است و برای سازمان ها یک شایستگی اساسی محسوب می شود که باعث می شود نیازهای کارکنان برآورده شود و تقاضاهای متعدد سازمان در ساعات مختلف جهانی برآورد شود.

وحیده مقصود لو - مشاوره منابع انسانی رایان راهبرد چابک[1] London business school

 

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید