Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

چند توصیه تغذیه‌ای برای از بین بردن خستگی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موز و هندوانه از جمله ميوه‌هاي شيرين و قندي هستند كه مي‌توانند به سرعت سطح انرژي را افزايش دهند. در واقع موز به اندازه مواد قندي مصنوعي و فرآوري شده در بالا بردن شاخص انرژي بدن موثر است.

همه ما تقريبا هر روز با افرادي برخورد مي‌كنيم كه از احساس خستگي و نا‌تواني گله مي‌كنند و اغلب اين گله و شكايت‌ها از زمان بعد از صرف وعده غذايي ناهار بيشتر مي‌شوند، چون اغلب افراد پس از صرف ناهار به لحاظ جسمي و رواني احساس سستي و ناتواني مي‌كنند.

متاسفانه امروزه زندگي پرمشغله و پر جنب و جوش به بخش طبيعي از زندگي ما تبديل شده است و به همين دليل بسياري از مردم حتي فرصت خسته شدن هم ندارند. بنابراين همين چالش روزمره باعث شده كه انسان‌ها به دنبال راهكاري باشند تا بتوانند به واسطه آن، سلامت و در عين حال كارآيي خود را حفظ كرده و حتي در شرايط مورد نياز سطح انرژي خود را افزايش دهند تا بتوانند به فعاليت خود ادامه دهند.

هر چند اين كارآيي حد و مرزي دارد و بدون شك فاكتور اصلي شرط سني است كه با افزايش سن، بنيه افراد كاهش پيدا مي‌كند اما با اين حال مي‌توان اين روند را كنترل كرد.

شبكه خبري تورنتو نيوز در مقاله جديدي دراين‌ رابطه به چند روش موثر براي افزايش سطح انرژي بدن اشاره كرده است.

موز و هندوانه بخوريد

دراين مقاله آمده است: موز و هندوانه از جمله ميوه‌هاي شيرين و قندي هستند كه مي‌توانند به سرعت سطح انرژي را افزايش دهند. در واقع موز به اندازه مواد قندي مصنوعي و فرآوري شده در بالا بردن شاخص انرژي بدن موثر است با اين تفاوت كه اين ميوه تازه و طبيعي برخلاف قندهاي مصنوعي، طاقت و توان انسان را افزايش مي‌دهد و در عين حال حاوي مواد مغذي فراواني از جمله فيبر خوراكي، ويتامين‌ها و املاح است.

هندوانه نيز ميوه شيرين و پرانرژي است كه در عين حال مانع از هله و هوله‌خوري شبانه مي‌شود.

هويج و سيب‌زميني را به رژيم غذايي خود اضافه كنيد

راهكار بعدي گنجاندن هويج و سيب‌زميني به رژيم غذايي است. هويج و سيب‌زميني نيز مانند نوشابه‌هاي شيرين قند خون را بالا مي‌برند اما برخلاف نوشيدني‌ها و تنقلات ناسالم، منبع غني از ريزمغذي‌هاي مهم مثل ويتامين‌هاي C وA و اسيد فوليك و پتاسيم هستند كه بي‌ترديد انرژي بدن را تا حد زيادي افزايش مي‌دهند

استفاده از غلات سبوس‌دار

راهكار سوم استفاده از غلات سبوس‌دار است. غلات سبوس‌دار به صورت نان و گندمك، انرژي مطلوبي را به بدن مي‌رسانند و به ويژه براي وعده غذايي صبحانه مفيد هستند. اين خوردني به آرامي در دستگاه گوارش هضم مي‌شود و در نتيجه قند پايداري را وارد جريان خون مي‌كند.

نوشيدن آب، روزي 10 تا 15 ليوان

گزينه چهارم توجه به نقش حياتي آب در حفظ طاقت بدن است. اگر در روز 10تا 15 ليوان آب را به ويژه در هواي گرم و در زمان فعاليت و كار زياد به طور منظم نمي‌نوشيد مطمئن باشيد كه خود را در معرض از دست دادن آب بدن و به اصطلاح دي‌هيدراته شدن قرار مي‌دهيد. هيچ‌گاه منتظر نمانيد تا تشنه شويد و بعد آب بنوشيد چون وقتي حتي زماني كه احساس تشنگي هم نداريد، بدن دچار كم‌آبي مي‌شود و به آب بيشتر نياز خواهد داشت.

مديريت ذخيره انرژي بدن

آخرين و درعين حال مهمترين راهكار اين است كه ذخيره انرژي خود را مديريت كنيد. وقتي زمان خود را به گونه‌اي برنامه‌ريزي مي‌كنيد كه به اندازه كافي استراحت، آرامش و تغذيه مناسب داشته باشيد، مي‌توانيد انرژي حياتي خود را حفظ كرده و همچنين فرصتي براي جمع‌آوري مجدد انرژي بدست آوريد. در اين وضعيت كيفيت زندگي و سطح ايمني بدن و همچنين طاقت ذهني و رواني فرد افزايش پيدا مي‌كند.

براي اين منظور توصيه مي‌شود كه هر روز حداقل 20 تا 25 دقيقه مديتيشن انجام دهيد. مطمئن شويد كه هر شبانه‌روز حداقل هفت ساعت بخوابيد، در بين روز 15 تا 20 دقيقه چرت زدن را فراموش نكنيد چون با اين‌كار مي‌توانيد با خستگي و افت انرژي مبارزه كنيد.

10 دقيقه در روز حركات كششي انجام دهيد

.با انجام اين تمرينات جريان خون در سراسر بدن تسهيل مي‌شود و بنابراين انرژي بدن در چند دقيقه افزايش پيدا مي‌كند.

همچنين مطمئن شويد كه خستگي شما دليل پزشكي ندارد چون مثلا مشكلاتي مثل كم‌كاري تيروئيد، كم‌خوني ناشي از كاهش هموگلوبين و طيف ديگري از بيماري‌ها كه با تست خون قابل شناسايي هستند، مي‌توانند عامل خستگي باشند. به همين خاطر توصيه مي‌شود كه حداقل هر دو سال يكبار آزمايش كلي بدن را فراموش نكنيد.

منبع:

www.fardanews.com

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید