Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

افزایش مزد اعلامی وزارت کار در سال 1393

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکتر علی ربیعی در جلسه جمعه بیست و سوم اسفند شورای عالی کار اعلام کرد که حداقل مزد در سال 1393 روزانه 202,970 ریال ( دویست و دو هزار و نهصد و هفتاد ریال) تعیین می گردد.

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه 234 شورای عالی کار گفت: شورای عالی کار با حضور نمایندگان سه گروه دولت ، کار گر و کارفرما و پس از چندین جلسه کارشناسی و برگزاری یک همایش ملی سه جانبه در جلسه 234 خود مصوبات زیر را با اجماع تمام و رای مطلق اعضا و ناظران تشکل های کارگری و کارفرمایی علاوه بر اعضای اصلی دستمزد سال آینده را تعیین کردند.

حداقل مزد در سال 1393 روزانه 202,970 ریال ( دویست و دو هزار و نهصد و هفتاد ریال) تعیین می گردد.

دکتر ربیعی در ادامه به مصوبات این نشست پرداخت و گفت : حداقل مزد در سال 1393 روزانه 202970 ریال ( دویست و دو هزار و نهصد و هفتاد ریال) تعیین می گردد.

وی افزود : سایر سطوح مزدی از ابتدای سال 1393  دوازده درصد ( 12% ) آخرین مزد (ثابت یا مبنا موضوع ماده 36 ق.ک) سال 13۹2 به اضافه روزانه 21110 ریال ( بیست و یک هزار و یکصد و ده ریال ) افزایش می یابد.

تبصره با اعمال افزایش این بند مزد شغل کارگران مشمول طرحهای طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز مزد ثابت سایر کارگران نباید از مبلغ روزانه 202970 ریال (دویست و دو هزار و نهصد و هفتاد ریال) بند ( 1 ) کمتر شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود:  نرخ پایه سنوات در سال 1392 در مورد کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگاه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، روزانه 5000 ریال( پنج هزار ریال ) تعیین می گردد.

تبصره(1) نرخ پایه ( سنوات) کارگران مشمول طرحهای طبقه بندی مشاغل برای گروه یک مبلغ مذکور و برای سایر گروهها براساس جدول اعلامی اداره کل روابط کار و جبران خدمت اقدام خواهد شد.

تبصره(2) به کارگران فصلی به نسبت مدت کارکردشان در سال 13۹2، میزان مقرر در این بند (یا تبصره (1) آن حسب مورد) تعلق می گیرد.

وی افزود : مبلغ کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی و انگیزه ای موضوع تبصره 3 ماده ۳۶قانون کار ماهیانه مبلغ 800000  ریال( هشتصدهزار ریال ) از سوی کارفرمایان پرداخت می شود .

نحوه اجرای این مصوبه در مورد کارگران کارمزدی براساس دستورالعمل اداره کل روابط کار و جبران خدمت خواهد بود.

این مصوبه شامل دانشجویان و دانش آموزانی که در تعطیلات تابستانی در واحدهای مشمول قانون کار شاغل می شوند، نخواهد بود.

کارفرمایانی که بخواهند بیش از مقررات این مصوبه به کارگران خود مبلغی را بپردازند با رعایت اصول بهره وری و در قالب توافق طرفین و درصورت موافقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجاز خواهند بود.

گفتنی است میزان حق اولاد پرداختی 608 هزار و 910 ریال و کمک هزینه مسکن نیز 200 هزار ریال برای سال 1393 تعیین شده است.

لینک دانلود بخشنامه مزد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال 1393:

http://www.isurvey.ir/mozd93.pdf

 

لینک دانلود بخشنامه تأمین اجتماعی در مورد مبنای کسر حق بیمه در سال 1393

www.isurvey.ir/SSO93.pdf 

 

لینک شرکت در بازارسنجی گسترده بازار کار ایران

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید