Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

پیاده سازی سیستم جانشین پروری

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیاده سازی و بهره گیری از یک برنامه جانشین پروری موفق نیازمند مشارکت تمامی اجزای دخیل در فرآیند است. از مدیر ارشد که ریسک را تشخیص می دهد تا متخصصان منابع انسانی که راه حل این ریسک را ارائه می دهند و بستر اجرای برنامه را فراهم می کنند و مدیر مربوطه که در انتقال دانش و توانمند سازی بیشترین نقش را بر عهده دارد و خود فرد که بایستی از خود مایه بگذارد. حتماً با این وضعیت مواجه شده اید که خود کارکنان در خیلی از موارد تمایلی به مشارکت (زمانی/ هزینه ای) در اینگونه برنامه ها که منافع آن بیش از همه متوجه خود ایشان است ندارند. در خیلی از موارد اگر از ایشان خواسته شود در برخی از دوره های تخصصی شرکت کنند و بخشی از هزینه را هم خود تقبل نمایند و یا از ایشان خواسته شود برنامه هایی را که سازمان برای ایشان تدارک دیده، در روز/ زمان غیرکاری اجرا کنند، از آن سرباز می زندد. حتی ممکن است برای این برنامه های توسعه ای فوق العاده ای نیز طلب کنند.

نگرانی که در مدیران از اجرای نادرست این قبیل برنامه ها به وجود می آید و آنان را نسبت به آینده شغلی خود در سازمان دچار تردید می کند نیز یکی دیگر از مشکلات این دسته از برنامه های منابع انسانی است. متأسفانه با اتخاذ استرتژی های نادرست و اجرای ناقص، ریسکی که ممکن بود سازمان به خاطر از دست دادن یک فرد کلیدی در آینده متحمل شود را جلو انداخته و ناخواسته با فضای نامنی پدید آمده فرد را تشویق به ورود به بازار کار خواهیم نمود.

بروشور ذیل که مراحل و نحوه تقسیم مسئولیتها را در سلسله مراتب برای اجرای سیستم جانشین پروری نشان می دهد می تواند در برنامه ریزی جانشین پروری به کارشناسان منابع انسانی کمک کند:

بروشور مراحل و مسئولیتها در فرآیند جانشین پروری شایسته

 

مقالات مرتبط:

گامهای برنامه ریزی جانشین پروری

توسعه یک برنامه کارراهه شغلی

دوره آموزشی "مدیریت استعدادها و کارراهه شغلی"

لینک دوره های آموزشی تخصصی منابع انسانی

لینک دوره طراحی ساختار واحد منابع انسانی پیشرو

 

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید