Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

عنوان شغلی جدید: مدیر توسعه افراد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر توسعه افراد یا People Development Manager سمتی است که به تازگی جای خود را در سازمانهایی که به دنبال توانمندسازی مدیران هستند، باز خواهد کرد.

سالهاست بسیاری از شرکتها گزارش می کنند که مدیران صف شان دچار کمبود مهارتهای مورد نیاز برای مدیریت مؤثر کارکنانشان هستند. مدیر توسعه افراد می تواند نقشی حیاتی در پل زدن بر روی این دره شایستگی بازی کند تا اطمینان ایجاد کند که مدیران صف می دانند که چگونه ابزارها، فرآیندها و روشهای عمل را در ارتباط با مدیریت افراد به کار برند.

به عنوان نمونه یک مدیر توسعه افراد ممکن است که مربی گری و کوچینگ یک مدیر صفی هم سطح را در زمینه فرآیند برقراری یک مرور عملکرد مؤثر بر عهده گیرد و یا ممکن است اطلاعاتی در خصوص اینکه از کجا می تواند پشتیبانی بیشتری در خصوص مسأله یک کارمند مشخص دریافت کند، ارائه نماید.

درحالی که سمت مدیر توسعه افراد به صورت رسمی در خارج از واحد منابع انسانی قرار دارد، این مدیران باید به منظور اطمینان از تطابق و همراستایی با برنامه ها و روشهای عمل پذیرفته شده، از سوی واحد منابع انسانی پشتیبانی شوند. با گذشت زمان و با بهبود توانمندی مدیران صف در فرآیندهای مرتبط با افراد،  اهمیت این سمت در شرکتی که این برنامه را اجرا می کند، می تواند کاهش یابد.

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید