Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

ممیز منابع انسانی HR Auditor

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ممیز منابع انسانی، واحد منابع انسانی سازمان را تجزیه و تحلیل می کند تا نقاط قوت و ضعف فعلی آن را مشخص کند. مشکلات جدی برای شرکت پرهزینه هستند؛ بر این اساس ممیزی فراگیر نقشی بسیار مهم بر عهده دارد. نتایج ممیزی منابع انسانی می تواند با پیش بینی هایی که در خصوص شرایط داخلی و خارجی سازمان انجام می شود، مقایسه گردد. این اطلاعات با همدیگر پایه های انتخاب برنامه استراتژیک منابع انسانی را در آینده تشکیل خواهند داد. (آدلر، ویلر، یونگ)

ممیز تحلیل می کند که چه نوعی از شیوه های منابع انسانی در ایجاد تناسب بین افراد و کارشان کارگشا خواهد بود. (منظور از شیوه های منابع انسانی تلاشهای پایدار مرتبط نظیر استخدام، آموزش، روابط کار و توسعه سازمانی است) نقش ممیز با ارزیاب(Evaluator)  منابع انسانی در ارتباط است. ارزیابی کسی است که مسئولیت پایش استراتژی منابع انسانی را بر عهده دارد تا مشخص کند که آیا این استراتژی برای آینده کارآمد خواهد بود یا برای حال حاضر انتخاب خوبی است و یا اینکه مناسب گذشته بوده است.

این دو نقش با یکدیگر فرقهایی نیز دارند. ممیز واحد منابع انسانی را در حال حاضر ارزیابی می کند تا نقاط قوت و ضعف فعلی را در سطوح عملیاتی و استراتژیک کشف کند. از سوی دیگر ارزیاب میزان هدایت شدن فعالیتهای منابع انسانی توسط برنامه های جاری منابع انسانی را می سنجد. به طور خلاصه ممیز، واحد منابع انسانی و برنامه هایش را قبل از انتخاب استراتژی می سنجد، در حالی که ارزیاب اغلب پس از انتخاب و اجرای استراتژی منابع انسانی آن را ارزشیابی می کند. این دو نقش می توانند همپوشانی نیز داشته باشند.

منبع: Planning & Managing Human Resources, Rothwell and Kazanas

ترجمه: رایان راهبرد چابک

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید