Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

نوکیا اشتباه نکرده بود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر ارشد اجرایی (مدیر عامل) نوکیا سخنرانیش را با گفتن اینکه ما هیچ اشتباهی انجام ندادیم ولی به طریقی ورشکست شدیم، به پایان برد. این جمله را مدیر عامل نوکیا در حین کنفرانس خبری برای انتشار خبر اکتساب نوکیا توسط مایکروسافت بیان کرد. پس از گفتن این جمله بود که همه تیم مدیریتش به صورت غمگینانه ای اشک ریختند.

نوکیا شرکتی قابل احترام بود. آنها هیچ کار اشتباهی در کسب و کارشان انجام نداده بودند؛ ولی با این حساب دنیا به سرعت در حال تغییر بود و رقبایشان به غایت قوی شده بودند.

آنها آموختن و تغییر را فراموش کرده بودند و بدین ترتیب فرصتهای موجود را برای موفق شدن از دست دادند. نه تنها فرصتها برای کسب سودهای هنگفت، بلکه شانس بقا را هم از دست دادند.

هر چند اگر بخواهید چیزهای جدیدی یاد نگیرید، کاری نکرده اید و در حقیقت کار اشتباهی نکرده اید ولی همین انجام ندادن به این معنی است که اگر تفکرات ذهنی تان نمی توانند همپای تغییرات روز رشد کنند، کنار گذاشته خواهید شد.

دوره غیر حضوری مدیریت عملکرد بر اساس یافته های شرکتهای مایکروسافت، نوکیا، ساسول و نستله، مخصوص مدیرانی که عملکرد کسب و کار برایشان درجه اول اهمیت را دارد طراحی شده است. این سبک از مدیریت عملکرد وقتی صورت می گیرد که مبنایی مناسب برای عملکرد کارکنان فراهم گردد. مبنایی که در یک شغل تحلیل شده و شناسنامه شغلی حاصل از آن می توان جستجو کرد. مدل هی گروپ در تحلیل شغل و تهیه شناسنامه شغلی، با محوریت کسب نتایج طراحی شده که همزمان می تواند خوراک کافی برای ماژولهای مختلف منابع انسانی فراهم آورد.

 

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید