Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

مزایای مشوق جذب کارکنان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بسیاری از کارکنان به مزایای جانبی کار دسترسی دارند. مواردی نظیر ساعات کاری انعطاف پذیر، پاداشهای نقدی یا ورزش در محل کار. برخی از شرکتها به مزایا به عنوان تقویت کننده های معنوی که کمک می کنند کارکنانشان در بالاترین سطوح رقابت کنند، می نگرند. این مزایا همچنین می توانند به کارفرمایان کمک کنند که بهترین استعدادهای موجود در بازار کار را جذب کرده و نگهدارند. برخی کارفرمایان نظیر گوگل لیست بلند بالایی را به کارکنانشان پیشنهاد می کنند، در حالی که برخی دیگر مزایای کمی را ارائه می دهند.

بر اساس مطالعاتی که گالوپ انجام داده، حداقل یک سوم از کارکنان آمریکایی کارفرمای فعلی شان را به خاطر مزایای جانبی جذاب در جاهای دیگر رها می کنند.

بدین ترتیب مهم است که بدانیم چه مزایایی ممکن است کسی را متقاعد کند تا شغلش را رها کرده و به شغل جدیدی برود. گالوپ کشف کرد که اگرچه اغلب افراد به بیمه های سلامت دسترسی دارند، ولی 61% از پاسخ دهندگان به خاطر این مورد مشخص ممکن است کارشان را عوض کنند. پاداشهای نقدی و تعطیلات تفریحی به همراه پرداخت نیز با 54 و 53 درصد در متقاعد کردن افراد برای اینکه بگویند کارشان را بدین منظور عوض می کنند، در خور توجه اند.

لیست مزایای جانبی به همراه درصد افرادی که به خاطر آن کارشان را عوض می کنند در جدول ذیل ذکر شده است:

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید