Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

پرورش رهبران آینده؛ فعالیت مهم منابع انسانی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

او می گوید مهمترین مسئولیتی که تا کنون برای راضی کردن مشتریان و کارکنان داشته است، کمک به توسعه رهبران شرکت با تمرکز روی رهبران ارشد بوده است؛ پس از سالها تجربه در توسعه رهبری، پروژه ای که" مدیر عامل آینده جنرال الکتریک " نام گرفته، مهمترین پروژه دوره کاری اش بوده است.

جنرال الکتریک در طول 125 سال تاریخ فعالیتش، تنها ده مدیر عامل داشته و بدین ترتیب متوسط طول دوره مدیریت ایشان 5/12 سال بوده است. متوسط طول دوره مدیریت 500 شرکت برتر فعال در بورس نیویورک از سال 2001 تا 2015 نیز 8/8 سال بوده است. با این وصف، این تصمیم یکی از مهمترین تصمیماتی که سالهای پیش روی جنرال الکتریک را خواهد ساخت می باشد که میلیونها سرمایه گذار و صدها هزار کارمند چشم به آن دوخته اند؛ به همین مناسبت، این کار بیش از 6 سال تمرکز مداوم و با انضباط را طلبیده است.

اما این مسئولیت مهم چگونه به انجام رسید؟

اول از همه ما می دانستیم که سالها طول خواهد کشید تا کاندیداهای بالقوه را در نقشهای مختلف رهبری که آنها را توسعه خواهد داد، حرکت دهیم. این کار با حرکتهای بین المللی رهبران کلیدی شروع شد تا به آنها تجربیات متنوع و گسترده ای به همراه آشکار سازی بیشتری از پیچیدگی های محیط ارائه دهیم.

در سال 2012 ما شرح مشاغل را نوشتیم و به طور مداوم آن را توسعه دادیم. بدین ترتیب روی نگرشها، مهارتها و تجربیاتی که برای مدیر عامل بعدی مورد نیاز بوده تمرکز کردیم. اساس . پایه ی این کار نیز آنچه که در خصوص محیط استراتژی شرکت و فرهنگ آن می دانستیم بود. سپس لیست شایستگی هایی که برای مدیر عامل بزرگ بعدی جنرال الکتریک لازم بود، با مرور ویژگیهای بیش از 100 رهبر موفق خارجی تهیه شد.

از مهمترین یافته ها تشخیص این نکته بود که موفقیت یک مدیر عامل بیش از اینکه به آگاهی آنها از شرایط اطراف ربط داشته باشد، به سرعت یادگیری، تجربیات و انعطاف پذیری شان مرتبط بوده است.

در این سال، همچنین هیات مدیره کاندیداهای داخلی را ملاحظه کرده و ایشان را در کنار کاندیداهای خارجی و با استفاده از منابع داده ای مختلف و با توجه بر حیطه های کلیدی مورد نظر ارزیابی نمود. هیات مدیره پس از ملاحظه سوابق، جانشینی از داخلی سازمان را به عنوان بهترین مسیر انتخاب کرد. در سال 2013 زمانبندی جابجایی به دقت بررسی شد و بدین ترتیب مدیر عامل فعلی و اعضای هیات مدیره، تابستان 2017 را به عنوان زمان مناسب برای این جابجایی در نظر گرفتند.

گام آخر؛ مصاحبه ها

در ماه قبل (می 2017)، هیات مدیره جنرال الکتریک به طور مستقیم کاندیداها را در خصوص دیدگاهشان نسبت به نقش مدیر عامل و چشم اندازشان برای جنرال الکتریک مورد پرسش قرار دادند. هیات مدیره کاندیداها را با پرسیدن سوالات سخت به چالش کشید و به طرز تفکرشان عمیقا گوش قرار داد. این سوالات به موارد ذیل می پرداخت :

  • تیم فعلی تان در خصوص چه جنبه ای از نحوه رهبری باید از شما تشکر کند؟
  • برای موفقیت در محیط، جنرال الکتریک را در چه جایگاهی قرار می دهید؟
  • چه تغییرات استراتژیکی را پایه گذاری می کنید؟ ( شامل تخصیص سرمایه یا مدیریت سبد دارایی ها )
  • چه جنبه ای از فرهنگ سازمانی شرکت را به عنوان مفیدترین جنبه آن که باید حفظ شود می بینید؟ و چه چیزی را برای تغییر برنامه ریزی خواهید کرد؟
  • بدترین باز خورد های فردی که تا کنون دریافت نموده اید، کدام بوده است؟
  • چه تجربیات حرفه ای یا فردی به شما کمک کرد تا دیدگاهتان در خصوص جهان را شکل دهید؟
  • چگونه یاد می گیرید؟

سرانجام هیات مدیره جنرال الکتریک، جان فلنری، کسی که در تمام طول عمرش در حال یادگیری است و با تجربه جهانی ای که دارد، عملکردی قوی بروز خواهد داد، را به عنوان مدیر عامل بعدی انتخاب کرد. او کسی است که قابلیتهای مورد نیاز برای رهبری را نشان داده و دیگران را توانمند کرده و الهام بخش خواهد بود.

در طول سی سال همکاری، وی نشان داده که بزرگ فکر می کند، به عمق رفته و سازگار و منعطف است. یکی از ویژگی های برجسته او، چگونگی ایجاد تعهد در افراد و تیمهای تحت رهبری اش بوده است.

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید