Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

واحد منابع‎انسانی یا تکنولوژی‎اطلاعات

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اگر همه چیز به خوبی پیش برد و مدیران ارشد در سازماندهی موفق شوند، این فصل مشترک می تواند شروعی برای هم افزایی باشد، اما بر خلاف این رویه اثربخش و کارآمد، در برخی از سازمانها رویارویی برای تعیین متولی "مدیریت دانش" در صدر اقدامات این دو واحد قرار گرفته و به موضوعی چالشی تبدیل می شود.

از یکسو، واحد منابع انسانی خود را متولی بهبود و ارتقای شایستگی کارکنان معرفی کرده و بدین ترتیب اقدامات مربوط به مدیریت دانش را یکی از سرفصلهای فعالیت خود معرفی کرده و واحد تکنولوژی اطلاعات هم استقرار و به کارگیری شبکه و خزانه ای برای ثبت و ضبط و بازیابی دانش را در حیطه فعالیتهای مربوط به تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات معرفی می کند. این کشمکش دائمی تاکنون در این شرکتها نتیجه ای جز از دست رفتن فرصت کشف و به اشتراک گذاری دانش نداشته است.

هر دوی این واحدها باید خود را از دام "شیفتگی تخصصی" رهانیده و به فلسفه وجودی تشکیل خود و رویکردهای نوین مدیریتی نگاهی دوباره بیاندازند. در این رویکردها و مدلهای نوین کسب و کار محور، از این واحدهای ستادی انتظاری جز پشتیبانی و حمایت و تسهیل گری نمی رود که در این مورد مشترک تسهیل گردش اطلاعات و ارتباطات مورد نظر است.

رویکردهای نوین مدیریت منابع انسانی بر نقش تسهیل کنندگی تاکید دارند. به طوریکه حتی مالکیت پروژه های بهبود مدیریت منابع انسانی را در حیطه فعالیتهای مدیران عملیاتی دانسته و از مدیران و متخصصان منابع انسانی حمایت، پشتیبانی و تسهیل گری را انتظار دارند.

نقش "گزمه" در سازمان برای شناسایی و کنترل فعالیتهایی که بر خلاف مقررات داخلی است، قبایی درخور منابع انسانی نبوده و ایشان باید پذیرای تغییرات و تسهیل کننده آن باشند.

در این رویکردها از واحد تکنولوژی اطلاعات هم انتظار می رود در راستای راهکارهایی برای بهبود گردش اطلاعات به اشتراک گذاری دانش و ذخیره و بازیابی آن اندیشیده و به سراغ راحت ترین گزینه، یعنی منزوی کردن شبکه ارتباطی داخلی از دنیای خارج و بستن پورتهای کامپیوترهای داخلی و تقلیل این تکنولوژی به چیزی شبیه یک کتابخانه و یا ضبط صوت نروند. پیدا کردن و اجرای راهکارهایی برای حفظ امنیت شبکه غیر از بستن آن شایسته ی این کارشناسان است.

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید