Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

الگوهای مرخصی استحقاقی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

میزان استفاده از این مرخصی استحقاقی قانونی تابع متغیرهای مختلفی است و افراد در دوره های مختلف زندگی کاری خود به میزان متفاوتی از این اعتبار استفاده می کنند. گاهی آن را کم و ناچیز می شمرند و گاهی آن را مخل روند جاری و روزمره زندگی حرفه ای می بینند. قانون کار ما نیز برای متعادل سازی استفاده از آن به فراخور شرایط فرد، 9 روز از مرخصی استحقاقی سالیانه را قابل انتقال به سال بعد شمرده و کارکنان و کارفرمایان را موظف به تفاهم بر روی استفاده از 21 روز باقیمانده و استفاده از آن نموده است.

در بسیاری از شرکتها نیز عرف شده که مرخصی مازاد بر 9 روز قابل بازخرید از سوی کارفرما در پایان سال شده است – گرچه مقررات کار به این نوع تصمیمات روی خوش نشان نداده است – برخی از کارکنان نیز کار را تا بدانجا می برند که مرخصی های خود را آنچنان انباشته می کنند که در پایان دوره کاری بتوانند چند صباحی زودتر بازنشسته شوند؛ هر چند نحوه کنار آمدن با بازنشستگی برای کارمندی که به این شیوه فعالیت نموده بسیار سخت است.

برخی کشورها و سازمانها مقررات استفاده از مرخصی استحقاقی را دقیقتر نوشته اند به طوریکه گنجاندن حداقل یک یا دو دوره طولانی مدت بیش از یک هفته مرخصی پیوسته را نیز از الزامات آن ذکر کرده اند.

به تازگی روندی در برخی شرکتهای با تکنولوژی برتر شروع شده است که به کلی محدودیت در میزان استفاده از مرخصی استحقاقی را برداشته اند و کارکنان می توانند هر زمان که لازم داشته از مرخصی استفاده نمایند. بدیهی است که این شرکتها چه در جذب و چه در هنجار پذیری و فرهنگ سازی سازمانی کارکنان را به گونه ای آماده کرده اند که خودبخود از این نوع مزایا، استفاده نامطلوب نمی شود.

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید