Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

ابزار خط زندگی (Lifeline)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اما حتی هنگامی که توازن زندگیشان به هم می خورد نیز این ابزار می تواند کمک مؤثری ارائه دهد. به مدیر/ مربیان توصیه می شود ابزار خط زندگی را در هدایت افراد به کار گیرند.

در این ابزار ماتریسی، محور افقی شامل لیستی است که می تواند در برابر گیرنده خانواده، مسائل مالی، دوستان، روابط کاری، برنامه و مسیر شغلی، سلامتی و تفریح، فعالیتهای اجتماعی و فعالیتهای معنوی باشد. البته لیست مزبور محدود به این موارد نیست؛ اما بهتر است حداکثر شش حیطه انتخاب شود. بسیار مهم است حیطه هایی که واقعا برای فرد مهم هستند انتخاب شوند، چون در غیر اینصورت مسائل کم اهمیت اندازه گیری و پایش خواهند شد.

محور عمودی هم حاوی اعدادی است که میزان رضایت در هریک از حیطه ها نشان می دهد و به صورت درجه از یک تا ده نشان داده شده است (عدد ده به معنی رضایت بسیار بالا است)

 

در مرحله بعد لازم است که حد رضایت فعلی تان را برای هر یک از عوامل انتخاب شده در نمودار مشخص کرده ( 10 تا 1 ) و نقطه ای در مقابل آن ترسیم کنید. سپس نقاط این شش حیطه را به یکدیگر وصل کنید. نتیجه خط زندگی چیزی شبیه نمودارهای نشان دهنده روند تغییر ارزش سهام خواهد شد.

پس از این مرحله لازم است کمی تامل کنید تا روشن شود چه چیزی از خط زندگی قابل استخراج است. این خط ممکن است شبیه خط صافی باشد یا فراز و فرودهای متعددی را نشان دهد. به خاطر داشته باشید که پایین ترین نقطه ها در خط می توانند همچون یک لنگر، همه موارد دیگر را پایین بیاورند که این وضعیت، یک اتفاق بد است. خبر خوب هم این است که تقویت این حیطه های واقع در قعر خط زندگی، قابلیت ایجاد موجی از لحظات خاطره انگیز را دارند که همه چیز را با خود در جهت بهبود کیفیت زندگی به بالا بکشند. برای حیطه هایی که بسیار پایین هستند می توان خط زندگی جزئی تری حاوی عوامل جزئی تر ترسیم کرد و سپس روی مساله اصلی تمرکز کرد و بهبود توازن بین کار و زندگی را از این طریق دنبال نمود.

The Coaching Revolution – David Logan

 

اصل مقالات قبلی سایت به ترتیب بازدید