شرکتهای با استاندارد بالای اخلاقی High Road

شرکت هایی که استاندارد اخلاقی بالاتری (به این شرکتها اصطلاحاً High Road Company* گفته می شود) دارند، کارکنان، محیط فعالیت و خدماتی که فراهم می‌کنند را به اندازه موفقیت در مسائل مالی مهم می‌شمارند. این شرکت‌ها از چشم اندازی بلندمدت بهره گرفته و به محیط کار به عنوان ابزاری که می‌تواند اثر قابل توجهی روی کسب و کار و اجتماع داشته باشد، می نگرند. این دسته از شرکتها و سازمانها، مدلهای کسب­ وکار محوری که صرفاً از کارکنان بهره‌برداری کرده و به محیط به عنوان مبنای موفقیت، احترام نمی‌گذارد را رد می­ کنند. کارفرمایانی که از این رویکرد اخلاق­ محور پیروی می­کنند، می دانند که کسب و کار در صورتی امکان رشد می­ یابد که بازارها را با عمل مسئولانه و کارکنان را با جبران­ خدمت عادلانه تقویت کنند.

ویژگی های کارفرمایان با استاندارد اخلاقی بالا

کارفرمایان دارای استانداردهای بالای اخلاقی، به کارکنان مرخصی استعلاجی باحقوق داده و حتی به خاطر بیماری افراد خانواده، به فرد مرخصی می ­دهند. در استخدام‌ها گوناگونی را رعایت می‌کنند و دستمزد عادلانه پرداخت می­کنند؛ در حالی­که برنامه های استخدام و سایر شیوه های کاریشان موجب انگیزش و بهره­ور ماندن و قابلیت اطمینان کارکنان می‌شود.

این قبیل شیوه ها، محیط های کاری اخلاقی فراهم می کنند که در آن، شرایط کاری مناسب­تری برای کارکنان ایجاد شده و در همین حال، از طریق کاهش هزینه‌های خروج خدمت، استخدام، باز آموزی، کنترل کیفیت،  ضایعات، حوادث، غیبت و به تبع آن افزایش رضایت مشتریان، در منابع مالی نیز صرفه جویی می کنند.

*  High Road کنایه از سطح اخلاقی بالاتر است. عبارت “Taking The High Road” به کسی نسبت داده می‌شود که در شرایط بسیار سخت نیز عملی نظام‌مند انجام می‌دهد. این­گونه افراد، حتی در هنگامی که کاملا بدون دفاع هستند نیز از خود درستکاری، منصفانه بودن و از خود گذشتگی بروز می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top