کارکنان دوست دارند مهم باشند

افراد می خواهند کمکی به سازمان کنند اما از ردشدن و نپذیرفته شدن ایده شان می ترسند. این دو حس انسانی در محل کار با هم برخورد می کنند و بر بهره وری تاثیر می گذارند. نیروی درونی برای ایجاد تغییرات، افراد را به کمک کردن سوق می دهد اما از طرف دیگر ترس از رد شدن این کمک ها از سوی سرپرست و همکاران مانع این فرایند می شود. رهبران می توانند در حداقل کردن این ترس ها و جلب همکاری ها موثر باشند.

این دو قدرت می توانند در محل کار منجر به فعالیت و یا عدم فعالیت شوند. با ۱۰ فعالیت زیر می توانید این دو نیرو را به تعادل برسانید که در نتیجه آن نیاز کارکنان به اهمیت داشتن در حالت ترس از رد شدن برطرف خواهد شد. یک مدیر جزء که در جهت دستیابی به اهداف کوتاه مدت فعالیت می کند تا یک رهبری که تحول آفرین است و تغییر ایجاد می کند می تواند از این رهنمود ها استفاده کند.

از افراد خود نظرسنجی کنید:کارکنان مانند مشتریانی هستند که رهبری شما را خریداری می کنند. از آنها به طور منظم نظرسنجی کنید تا شکاف بین انتظاراتشان و واقعیت را دریابید. به طور مرتب بپرسید چگونه عملکرد شما به عنوان یک رهبر، تعهدات شما را با به موفقیت رساندن آنها مرتبط می کند؟“. احتیاط کنید: ترس شما از رد شدن نیاز به درون نگری از جانب خودتان دارد.

یک شعار بسازید: در جهت دستیابی به چه پیروزی ای تیمتان را رهبری می کنید؟ افراد را با چیزی بیش از بیانیه اهداف و ماموریت ها تقویت کنید.آنها را با یک شعار چالشی پیش ببرید. افراد دوست دارند هر روز خودشان را با ایجاد یک تغییر نشان دهند. به آنها این اجازه را بدهید.

نقاط را به هم متصل کنید. مغز ما معانی را قبل از جزئیات پردازش می کند، بنابراین معانی را قبل از جزئیات به کار بگیرید. هر کسی می خواهد بداند کاری که شما از من می خواهید انجام دهم در چه موقعیتی از کلیت کار قرار می گیرد؟ به افراد توضیح دهید که چگونه کارشان در کل پروژه اهمیت دارد.

بر فعالیت های وادار کننده به تحرک تمرکز کنید. انجام یک کار جدید و یا کاری خارج از محدوده ی راحتی، احساسی شبیه دل پیچه ایجاد می کند. اغلب افراد دوست دارند از این حس خلاص شوند؛ اما از اینکه به خاطر آن طرد شوند می ترسند. بررسی کنید چه چیزی افراد را شادمان و مسرور می کند و برای آنها چنین فرصت هایی ایجاد کنید.

مثبت ها را برجسته کنید. از افراد بپرسید چه چیزی در مورد شغلشان را دوست دارند. به طور ساده از آنها بخواهید شعار جنگی و چالشی خود را به یاد بیاورند، در این وضعیت جواب آنها نشان می دهد چه چیزی باعث می شود آنها احساس ارزشمند بودن کنند. به آنها کمک کنید تا بار کاری خود را در جهت انجام کار باارزشی که دوست دارند تغییر دهند.

لبخند بزنید. افراد به شما نگاه می کنند تا تعیین کنند چگونه کارها را انجام دهند، برخورد کنند و رفتار کنند.

مه ارتباطی را از بین ببرید. صد در صد مسئولیت برای هر ارتباط از دست رفته را به عهده بگیرید. اگر یک شنونده، دستور شما را متوجه نشد، به خاطر شکست شما در ارتباطات است، نه ناتوانی او در گوش دادن. اگر مسئولیت عدم توجیه را بپذیرید، ترس از رد شدن به خاطر به وجود آمدن سوء تفاهم ها را از بین خواهید برد.

ارشدیت. افراد از تغییر متنفرند اما تشنه ی تکامل هستند. تغییر در مورد ضعف های ثابت شده است در حالی که تکامل در مورد تحول و رشد است. ارشدیت ابزاری قدرتمند تر، مقرون به صرفه تر و کارآمد به زمان برای پرورش رشد، توسعه و تکامل  است.

افراد را برای برعهده گرفتن کار خود آماده کنید. علامت رهبری شما توانایی دور بودن از تیم و مشاهده موفقیت پایدار آن بدون شماست. اگر شما افراد را برای شغل خود آماده کنید، خود را برای به دست آوردن فرصت های مختلف آزاد ساخته اید.

بدون داشتن توقع، مهربان باشید. هر فردی به صورت روزمره برای ارزشمند ساختن زندگی اش و دوری از طرد شدن تلاش می کند. چاشنی مهربانی را در کارهایتان به همراه داشته باشید. انجام کار از این دیدگاه تضمین می کند که شما یک رهبر موثر و ارزشمند خواهید شد.

نوشته:Ann tardy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top