سه نکته برای کوچک سازی به روش صحیح

در صورتی که تعدیل نیرو به صورت ضعیف انجام شود، اثرات بد آن سالها بر روی شرکت باقی می ماند. کارمندان ناراضی می توانند در بازار از شرکت بدگویی کنند و ضمن آسیب به برند کارفرمایی، افراد باقی مانده نیز با ظهور اولین نشانه های بهبود شرکت را ترک کنند. اگر شرکتتان با تعدیل مواجه شده – همانطور که تعداد زیادی از شرکتها این روزها بدینگونه اند- از این سه نکته پیروی کنید تا بتوانید کوچک سازی را به روش صحیح انجام دهید:

ابتدا خروج داوطلبانه را پیشنهاد دهید. بسیاری از کارمندان مزیت بازنشستگی زود هنگام یا پاداشهای تشویقی برای خروج را می پسندند. شما می توانید با اجازه خروج دادن به آنهایی که خود می خواهند بروند، اخلاق را در سطح بالایی حفظ کرده و در همان حال اعتراضات را پایین آورید.

اطلاع رسانی کنید. مطمئن شوید که همه کارکنان علت کوچک سازی، فرآیند تصمیم گیری برای کاهش نیرو و پیشنهاداتی که به افراد خارج  شونده می شود را فهمیده اند.

برای کاریابی افراد تلاشی واقعی انجام دهید. رهبران سازمانی بایستی باید از ارتباطات شخصی شان استفاده نموده و به پرسنلی که ترخیص می شوند در درک مرحله بعدی کمک کنند. حتی اگر ممکن باشد، فرصتهای موجود نظیر لیست کردن مشاغل موجود یا معرفی به یک شرکت همکار مفید خواهد بود.

منتشر شده در نشریه روانشناسی مدیریت و بازار – شماره دوم – پاییز ۱۳۹۱

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top