جنگ استعدادها، بازیگران ABC

به اعتقاد موسسه CIPD ، استعداد یا Talent شامل افرادی می شود که با اعمال مستقیم و بی واسطه خود و یا از طریق نشان دادن توان بالقوه بالای خود در بلندمدت ، موجب تغییر در عملکرد سازمان می شوند. گروه مشاوره ای مک کینزی که اولین بار از اصطلاح جنگ استعدادها در سال ۱۹۹۷ استفاده نمود، معتقد است که سازمانهایی در مدیریت استعدادها موفق خواهند شد که خزانه استعدادهایشان را با :

v سرمایه گذاری روی بازیگران A

v توسعه بازیگران B

v و به کارگیری بازیگران C

تقویت کرده باشد.

بازیگران A یا A players

کارکنانی هستند که زندگی حرفه ای شان را مقدم بر زندگی شخصی و خانوادگی گذاشته اند زیرا می خواهند که مشارکت بیشتری داشته و پله های ترقی را در سازمان طی کنند. اینها کسانی هستند که ریسک را قبول کرده و دارای توان بالقوه ی بالایی هیتند و پیدا کردن و استخدام ایشان برای کارفرمایان بسیار دلپذیر است. احتمال بالایی هست که این دسته، سازمان را به خاطر فرصتهای بهتر در جایی دیگر، ترک کنند.

بازیگران B یا B Players

کسانی هستند که بین کار و زندگی شخصی شان توازن برقرار می کنند و در عین حال اکثریت امور سازمان را انجام می دهند. ایشان تمایل به ماندن داشته و توجه زیادی لازم ندارند و خودشان کارشان را انجام می دهند. به این دلیل که می مانند، تمایل به حمل تاریخ شرکت با خود دارند.

بازیگران C یا C Players

عملگرانی هستند که دستاوردهای کافی برای راضی کردن کارفرمایشان ندارند و احتمال زیادی وجود دارد که از آنان خواسته شود شرکت را ترک کنند. تعدادی از سازمانها همچنان از روش توزیع اجباری برای ارزیابی کارکنان استفاده کرده و از مدیران می خواهند که به ده درصد از کارکنانشان رتبه C بدهند تا در آینده آنها را از سازمان حذف کنند.

رایان راهبرد چابک

کلیپ مدیریت استعدادها

جدول نه خانه ای مدیریت استعدادها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top