چگونه کاترپیلار، جنرال میلز و شلومبرگر استعدادهای مناسب را پیدا می کنند؟

بر اساس این تحقیق، آنچه که این شرکتها به طور معمول در دست دارند، یک رویکرد برنامه ریزی شده برای مدیریت استعدادها در زمینه های علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات [i]STEM است و اغلب سرمایه گذاریشان برای کارکنان فنی متناسب سازی شده است. بهترین شرکتها، آنطور که توسط APQC چکیده شده است، می توانند در سه گروه دسته بندی شوند:

Ø ایجاد یک فرآیند اداری کنترلی برای کارکنان فنی

Ø استخدام استعدادهای مناسب

Ø مدیریت استعدادها به طوری که آنها را از دست ندهند.

یک فرآیند اداری کنترلی به صورت قرار دادن افراد ماهر فنی در نقش رهبری مدیریت استعدادهای فنی است. بهترین نمونه فعالیتها برای استخدام استعدادها، اطمینان از داشتن برندی که کارکنان فنی آن را جذاب می دانند، استخدام از کالجها و دانشگاهها و استفاده از تکنولوژی به منظور تطمیع کارکنان فنی است.

اغلب نمونه های موفقی که توسط APQC معرفی شده اند، از مدیریت استعدادهای فنی هنگامی که ایجاد شد، استفاده می کنند. مطالعه ی شرکتها ۱۱ پیشنهاد ارائه داد که بعضی از آنها به شرح ذیل هستند:

ü اطمینان از اینکه داده های مذاکره در مورد عملکرد ذخیره شده اند

ü پیشنهاد کارراهه انعطاف پذیر

ü فراهم نمودن آموزش حین کار

ü تقدیر از عملکرد مطلوب در معرض عموم

ü در ذهن داشتن توازن بین کار و زندگی

ترجمه توسط مشاوره منابع انسانی رایان راهبرد چابک

[i] Sci­ence Tech­nol­o­gy Engi­neer­ing math­e­mat­ics علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات:

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top