کارکنان بومرنگی؛ Boomerang Employees

اصطلاح کارکنان بومرنگی یا کارکنانی که بر می گردند؛ اولین بار در یکی از مقالاتی که توسط آنجلا هیل در BLR منتشر گردید، مورد استفاده قرار گرفت. در اینجا نکاتی که وی برای پرهیز از مشکلات معمول با این دسته از کارکنان مطرح نمود، ذکر گردیده است.

رهیدن از مشکلات بومرنگ

استعداد بومرنگی همیشه سلاح مؤثری نیست. برای تیمهای اکتساب استعدادها، هنگامی که به دنبال استخدام کارکنان سابق هستند، ضروری است در فرآیند الک کردن از گامهای حیاتی این کار پیروی کنند.

تنها به دلیل اینکه کارمندی در گذشته برای سازمان مفید بوده است، نمی توان مطمئن بود که مجموعه مهارتهایش با نیازهای فعلی سازمان همراستا است. تیمهای کسب استعدادها باید کاندیداهای بومرنگی را برای تعیین اینکه پس از ترک سازمان چگونه رشد کرده اند و چه مهارتهای جدیدی را به دست آورده اند و اینکه آیا با استراتژی فعلی سازمان و اهداف کسب و کاریش همخوان هستند، با دقت ارزیابی کنند.

در محیط کسب و کار امروز، یعنی جایی که متوسط مدت تصدی کارکنان برای هر شغل به طور مداوم در حال کاهش یافتن است و منافع و برنامه های توسعه سازمان در حال از دست دادن توانشان هستند، سازمانها باید در برابر ایده دلبسته کردن استعدادهای بومرنگی با ذهنیت مثبتی ظاهر شوند. تشویق استعدادهای سابق برای بازگشت به سازمان، استراتژی بلندمدت و آینده نگرانه ای است که پتانسیل تقویت نیروی کار را داشته و در عوض موجب تقویت سطح عملیات می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top