Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با الگوبرداری از تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده دنیا

 

دوره های آموزشی مجازی تخصصی منابع انسانی

آیا در حیطه کسب و کار شما، آسیا فضای صنعتی متفاوتی دارد؟

 

این مطلب از وال استریت ژورنال ترجمه شده است

مدیران اجرایی منطقه در مورد پویایی فرهنگ و تغییرات سریع آن بحث می کنند.

نکته اصلی این روند - مدیریت در آسیا معمولاً مستقیماً در طول مصاحبه های هفتگی (وال استریت ژورنال) مشخص می شوند.

از مدیران اجرایی صنایع و ملیتهای مختلف پرسیده شد که آیا تفاوتی بین کسب و کار در آسیا و دیگر نقاط دنیا وجود دارد یا خیر؟ هیچ پیش نگری را در این خصوص در نظر نگرفتیم. نکته ای که عموماً مطرح شد، تغییرات زود هنگام در زمان انجام امور تجاری در این منطقه بود. در اینجا بعضی از مواردی که از سال گذشته مشخص شده اند ذکر گردیده است.

وال استریت ژورنال: آیا در صنعت بیمه مجدد تفاوتی بین آسیا و دیگر نقاط دنیا وجود دارد؟

تفاوت در محو سریع است. مسلم است که بیمه مجدد کسب و کاری بالفطره بین المللی است و همه عملیات بین المللی اصول مشترکی دارند. اگر تفاوتی وجود داشته باشد در فرهنگ و قضاوتهای ارزشی است که اداره سازمان را تحت تأثیر قرار می دهد.

- (هوانگ سو جین، رئیس بازنشسته شده و مشاور ارشد شرکت بیمه مجدد سنگاپور)

وال استریت ژورنال: آیا تفاوتی بین آسیا و بقیه دنیا در کسب و کار تکنولوژی وجود دارد؟

مردم آسیا تکنولوژی را با اشتیاق و قوتی که سریعتر از بقیه نقاط دنیا به نظر می رسد، می پذیرند؛ از جمله می توان به تکنولوژی های اینترنت، تلفن همراه و تکنولوژی های دیگر اشاره کرد. امروزه بیش از یک میلیارد انسان از اینترنت استفاده می کنند که نیمی از آنها در آسیا زندگی می کنند.

رشد پدیده اینترنت در طول چند سال گذشته در آسیا اثرات مثبتی داشته است، ولی در همان حال افزایش جرم و جنایت از جمله کلاهبرداری اینترنتی، سوء استفاده از اطلاعات شخصی استثمار جنسی و تجاری از کودکان با میلیاردها دلار سود را نیز به دنبال داشته است.

- کاترین بوستیک مدیر ارشد امور حقوقی و مسائل شرکت مایکروسافت در حوزه آسیا و اقیانوس آرام

وال استریت ژورنال: آیا تفاوتی بین مدیریت مبادله سهام در شرکتهای آسیایی و به عنوان مثال شرکتهای نیویورک وجود دارد؟

نحوه اداره شرکت (از نظر شاخصهای مقاومت کنترل) بین ژاپن و ایالات متحده امریکا کاملاً متفاوت است. شرکتهای ژاپنی اغلب از این جنبه توسط سرمایه گزاران خارجی نقد می شوند؛ اما کدامشان حق دارند؟ من فکر می کنم که این مورد به ماهیت شرکت بستگی دارد. به عنوان مثال می توان به شرکتی که در بخش مایحتاج عمومی مشغول فعالیت است، اشاره نمود.

من روی این نکته پافشاری نمی کنم که درک ما نسبت به ارزشها و یا معیارها کاملاً درست و یا بهتر از دیگران است. من فکر می کنم که ما بایستی در این مورد تعادل را رعایت کنیم. ما بعضی از ارزشها را با آنها قسمت می کنیم، ولی هر دو طرف باید وقت بگذارند تا ارزش واقعی اداره شرکت را پیدا کنند.

- آتسوشی سایتو، مدیر مبادلات  بورس توکیو

وال استریت ژورنال: آیا ثروت در آسیا متفاوت با ثروت در اروپا است؟ شما چگونه با این تفاوت برخورد می کنید؟

اگر شما در پی تعمیم هستید، موضوع ثروت در اروپا سابقه ای به طول چندین قرن دارد در حالی که این موضوع در آسیا تنها در سی یا چهل سال گذشته مطرح شده است.

تعداد زیادی از ثروتمندان آسیا شرکت خود را به عنوان کارآفرین تأسیس کردند و بنابراین نقش فعالتری در مدیریت مجموعه سهامشان به عهده گرفتند. آنها دوست دارند اجناس، عقاید، خدمات، سهام را تجارت کنند. اینجا یک فرهنگ متفاوت است و کسب و کار باید خود را با آن هماهنگ کند.

این موضوع به فلسفه ما در مورد درک مشتریانمان بر می گردد. نیاز است که بدانیم آنها چه پس زمینه ای دارند، از چه می ترسند ، چه تعصباتی داشته، چه چیزی دوست دارند و از چه چیزی متنفر هستند. تنها پس از دانستن این موارد شما نحوه عملشان را خواهید فهمید.

- هانس پیتر برونر، رئیس مدیران اجرایی رویال بانک اسکاتلند

وال استریت ژورنال: در شغلتان به عنوان یک مدیر آیا تفاوتی در عملیات خارج از ایالات متحده و خارج از آسیا وجود دارد؟

آنها بسیار متفاوتند. من به مدت بیست و پنج سال یک گروه درجه اول اقتصادی جهانی را رهبری کرده ام و مدت زیادی از وقتم را در آسیا سپری کرده ام. ولی در حال حاضر به کسب و کار وسیعتری با دید کاملاً متفاوتی می نگرم. آسیا به خودی خود یک فرهنگ متفاوت است با مجموعه متفاوتی از استعدادها؛ کشورها هم متفاوتند. این موضوع بسیار جالب است ولی در عین حال بسیار چالش برانگیز نیز هست.

- استفن روچ، رئیس قسمت آسیایی شرکت هنگ کنگی مورگان استنلی

وال استریت ژورنال: آیا تفاوتی بین مدیریت در آسیا و جاهای دیگر وجود دارد؟

آسیایی ها کمی بیشتر از غربی ها رسمی هستند. آنها دوست دارند که به روش بسیار ساختار مند مدیریت شوند. این تنها روش من نیست؛ مدیران من نیز مجبور بودند به روشی که من عمل می کنم، عمل کنند. من فکر می کنم که این موضوع موقعیت ایشان را کمی خوب کرده است. من همچنین می گویم که آسیایی ها می توانند دوستانه و پذیرا باشند. آنها مثل بعضی از غربی ها عیبجو نیستند. آنها دوست دارند که یاد بگیرند و خود را توسعه دهند.

- روبرت سنیور، رئیس اجرایی شرکت بین المللی یورو مونیتور

- وال استریت ژورنال: آیا تفاوتی در کسب و کار بازاریابی ورزشی در آسیا و دیگر نقاط دنیا وجود دارد؟

بله، در حقیقت تفاوت وسیعی وجود دارد. صنایع ورزشی آسیا به سرعت در حال رشد است، حرکت از نسل جوان به میانسال، مخصوصاً در بازارهایی با اقتصادهای رو به رشد، خروج کنترل رسانه ها و مشتریان عمده از دست دولت با افزایش قشر متوسط در حال وقوع است. بازار هم اکنون در آمریکای شمالی و اروپا به مرحله بلوغ رسیده است. ورزش و لیگ حرفه ای در کنار نشانهای تجاری جهانی و شرکتهای چند ملیتی در آمریکا و اروپا همگی بر روی آسیا برای ساختن مشتریان بیشتر و نیز بر مبنای تماشاچیان که هرکدام بر سطوح زیرین خود تأثیر می گذارند، تمرکز کرده اند.

- سیموس اٌ برین رئیس و مدیر اجرایی شرکت بازریابی ورزشی دبلیو اس جی با مرکزیت سنگاپور

وال استریت ژورنال: آیا در کسب و کار شما تفاوتی بین آسیا و دیگر نقاط دنیا وجود دارد؟

اگرچه بازارهای آسیا از سال 1980 راه طولانی را طی نموده اند، ولی همچنان بازارهایی با رشد بالا در بازار سرمایه هستند. چالشهایی چون خزانه های استعداد همچنان به دلیل دیر شروع کردن کوچک هستند. اداره شرکتها همچنان در حال بهبود است؛ به همین دلیل شاهد انواع مختلف چالشها هستید. همچنین، افراد در آسیا به سرعت مشاغلشان را تغییر می دهند. مشکل تنها کوچک بودن خزانه استعداد نیست، بلکه مشاغل به میزان خارق العاده ای متحرکند.

چالش دیگر در این بازارهای به سرعت در حال رشد، محیط به سرعت متغیر است، به همین دلیل شما هم مجبورید که استراتژی خود را به صورت مداوم تغیر دهید. راستش را بخواهید این موضوع بسیار جالب است.

- تان هی تک مدیر اجرایی شرکت رسورتس وورد در سنتوسا

وال استریت ژورنال: آیا تفاوتی بین آسیا و بقیه دنیا در دنیای تجاری شما وجود دارد؟

تجارت الکترونیک بازار با ارزشی در کشورهای غربی، یعنی جایی که متممی برای بازار تجاری پیشرفته است می باشد. ولی در آسیا تجارت الکترونیک می تواند راه حل و مسیر اصلی برای کسب و کار باشد.

- دیوید وی مدیر اجرایی شرکت علی بابا در مرکز هنگ کنگ

وال استریت ژورنال: آیا تفاوتی بین آسیا و دیگر نقاط دنیا در کسب و کار شما وجود دارد؟

تفاوتهای دقیقی وجود دارد، ولی به طور کلی روندهای ارتباطات و فضای سرگرمی که ما در آن مشغول فعالیت هستیم، در گوشه و کنار دنیا ثابت است. نوع رضایت و سرگرمی متنوع است ولی تنوعات اساسی کسب و کار مشابه است: تمرکز روی مشتری، هدایت از طریق بازاریابی و حرکت با ابزارهای مالی.

- مایک رینالد، مدیر عامل استار هاب

وال استریت ژورنال: آیا تفاوتی بین آسیا و دیگر نقاط دنیا در کسب و کار حیوانات وحشی و حفظ منابع طبیعی وجود دارد؟

سلامت طبیعی در حیطه ما تحت چند تهدید اساسی است. منطقه آسه آن ASEAN (شامل مالزی، اندونزی، فیلیپین، برونئی، کامبوج، لائوس، میانمار، سنگاپور، تایلند و ویتنام) اگرچه تنها 3% از سطح زمین را شامل می شود، محل سکونت طبیعی بیش از 40% گیاهان جهان و تنوع گونه های حیوانی می باشد. از 64800 گونه شناخته شده منطقه، 1312 مورد در خطر هستند. متأسفانه تنوع زیستی از طرف فعالیتهای بشر و نیز از طرف بلاهای طبیعی مورد تهدید واقع شده است. آسه آن همچنین بالاترین نرخ قطع درختان جنگلی در مقایسه با مناطق استوایی را دارا می باشد؛ ما به خاطر قطع درختان 75% جنگلهای انبوه و 20% از انواع گونه های این جنگها را تا سال 2100 از دست خواهیم داد. علاوه بر قطع درختان، آسیایی ها بزرگترین مشتریان گونه های حیات وحش نایاب نیز هستند.

آسیا همچنین سه کشور از مجموع چهار کشور پرجمعیت دنیا یعنی چین، هند و اندونزی را در خود جای داده که به شکل مارپیچ به سطوح بالاتر جمعیت نیز می رسند. رقابت بر سر فضا بین انسان و طبیعت مبارزه پیش رو است و اگر کسی برنده شود، به از دست دادن مقدار بیشتری منابع طبیعی، تنوع زیستی و کیفیت زندگی منجر می شود. یک فرصت بزرگ برای اینکه به منظور نجات حیات وحش و حفظ منابع طبیعی با یکدیگر همکاری کنیم وجود دارد.

- فانی لای، مدیر گروه نجات حیات وحش سنگاپور مجری پارک پرندگان جورونگ و باغ وحش سیاحتی سنگاپور

وال استریت ژورنال: آیا تفاوتی بین آسیا و دیگر نقاط دنیا در کسب و کار حمل و نقل و صادرات وجود دارد؟

صنایع در کل دنیا با اهداف مشابهی برانگیخته می شوند. به هر حال در آسیا فرآیند رسیدن به این اهداف به دلیل فرهنگ خاص هر کشور متفاوت است. آسیا در مقایسه با اروپا بسیار متنوع تر است. از این جهت ما محتاج استفاده از افراد بومی هستیم. ما جهانی فکر می کنیم و منطقه ای عمل می کنیم.

- کنت تُرُک رئیس شرکت خدمات پستی آسیا پاسیفیک

وال استریت ژورنال: احساس حداقل اینجا در فیلیپین بدین شکل است که وقتی دختری در خانواده چینی به کسب و کار خانوادگی وارد می شود، دارای نقش کم اهمیتی است. آیا این مشکل شما نیز هست؟

این مورد چیزی بیش از یک احساس است. در واقع یک دختر در یک کسب و کار خانوادگی چینی معمولاً یک مسئول هزینه ها و مسائل مالی هم است. ولی من از گروهی نیستم که حسابداری و امور مالی را دوست داشته باشد و عددها را به پدرم بسپارم.

ولی من فکر می کنم که این دیگر بیشتر یک افسانه است که یک دختر خانواده چینی سنگین، خجالتی و محتاط است. وقتی که من در دهه هشتاد به چین مسافرت کردم، دختران چابک زیادی را دیدم و دختران بسیار سریعتر در کسب و کار رشد می کنند.

در ضمن در بسیاری از خانواده هایی که گرایش چینی دارند، (در فیلیپین) همسران معمولاً در پس زمینه هستند و ممکن است بسیار ساکت به نظر برسند. ولی در حقیقت ایشان کسانی هستند که محرک انجام شدن کارها هستند. امروزه بعضی از آنها بسیار بیشتر درگیر کسب و کار خانوادگی هستند. من نیز گاهی فکر می کنم که خیلی حراف هستم و با توجه به راهی که از طریق آن کارها را انجام می دهم، خیلی شبیه چینی ها نیستم. ممکن است این به دلیل تحت نفوذ منابع و رسانه های غربی بودن باشد. من یک فرد چند فرهنگی هستم و با هر دو روش شرقی و یا غربی راحتم. این توانایی هماهنگ کردن خود با ایده های جدید را آسان می کند.

- ترسیتا سی کسون معاون رئیس شرکت سرمایه گذاری SM

http://online.wsj.com/article/asia-business-management.html

 

مطالب تخصصی منابع انسانی برای حرفه ای ها

نقشها و مسئولیتها  در تغییر سازمانی

نقشها و مسئولیتها  در تغییر سازمانی

عوامل مختلفی باعث می شوند که در هنگام بروز یا اعمال تغییرات در سازمان، هیچ چیز سر جای خودش...

مدل چهارسطحی ارزیابی اثربخشی کرک پاتریک

مدل چهارسطحی ارزیابی اثربخشی کرک پاتریک

دون کرک پاتریک در سالهای دهه 40 میلادی مقاله ای در خصوص ارزیابی اثربخشی آموزش نوشت. داستان یک...

بهاریه و شکل دهی جدید برای منابع انسانی

بهاریه و شکل دهی جدید برای منابع انسانی

اکنون زمان مناسبی برای تعریف دوباره و بازطراحی منابع انسانی است. در متن زیر ده چیزی که همه...

گامهایی برای پذیرفته شدن نقش منابع انسانی

گامهایی برای پذیرفته شدن نقش منابع انسانی

  بسیار دیده شده که متولیان منابع انسانی از اینکه توسط مدیران ارشد کسب و کار در برنامه ریزی...

حیطه نظارت مناسب مدیران

حیطه نظارت مناسب مدیران

در طول قرن بیستم، بسیاری از سازمانها به دنبال رؤیای کشف و استفاده از ایده های جهانشمول در مورد...

دسته بندی واحدهای عملکردی در خصوص میزان چابکی

دسته بندی واحدهای عملکردی در خصوص میزان چابکی

مؤسسه ­ی مک­ کینزی در خصوص میزان چابکی (Agile) واحدهای عملکردی (سازمان، شرکت، واحد عملیاتی و ...)...

منابع انسانی چابک

منابع انسانی چابک

منابع انسانی چابک (Agile HR) یک متدولوژی مدیریت کارهاست؛ راهی است که طی آن کار به عنوان اجزایی...

نسبت بهینه تعداد کارکنان منابع انسانی

نسبت بهینه تعداد کارکنان منابع انسانی

یکی از ابهاماتی که معمولن کارفرمایان و مدیران ارشد در هنگام برنامه ریزی برای تشکیل واحد منابع...

پیچیدگی برنامه ریزی نیروی انسانی در صنعت انرژی

پیچیدگی برنامه ریزی نیروی انسانی در صنعت انرژی

همه موافق این نکته هستند که آینده بسیار متفاوت خواهد بود و تغییرات تکراری برای ایجاد رشد و سهم...

مربی گری:دیدن،گفتن،انجام

مربی گری:دیدن،گفتن،انجام

کارآفرین، احتمالاً تاکنون تمام توصیه های ساده که می توانست هضم کند مانند "برجریان نقدینگی نظارت...

ابزار خط زندگی (Lifeline)

ابزار خط زندگی (Lifeline)

ابزار خط زندگی (Lifeline tool) ابزاری است که به افراد کمک می کند زندگی شان را در برابر...

پارادوکس سیمسون در پرداختهای عملکردی

پارادوکس سیمسون در پرداختهای عملکردی

  پارادوکس سیمسون (Simpson) ، یک پارادوکس آماری است که طی آن، روندهای مشاهده شده در چند گروه وقتی...

الگوهای مرخصی استحقاقی

الگوهای مرخصی استحقاقی

2.5 روز مرخصی در ماه برای هر کارمند یکی از الزامات و مواد قانون کار است که همگی بدون چون و چرا...

پیشنهاد تخفیف ویژه دوره آموزش مجازی

پیشنهاد تخفیف ویژه دوره آموزش مجازی

با تبریک شروع سال تحصیلی جدید و در جهت تقویت فضای یادگیری در سازمانها، دوره حرفه ای غیرحضوری...

گزارش بانک جهانی در مورد بازار کار ایران

گزارش بانک جهانی در مورد بازار کار ایران

خلاصه گزارش بانک جهانی در سال 2017 با عنوان: "انجام کسب و کار، فرصت برابر برای همگان" در خصوص...

واحد منابع‎انسانی یا تکنولوژی‎اطلاعات

واحد منابع‎انسانی یا تکنولوژی‎اطلاعات

مأموریتهای واحد منابع انسانی و تکنولوژی اطلاعات (IT) در بسیاری از مواقع مخصوصاً زمانی که ارتباط...

مدیریت عملکرد چابک کارکنان

مدیریت عملکرد چابک کارکنان

بازخوردهای مداوم در محیط کار هر روز اهمیت بیشتری برای کارکنان بیشتری پیدا می کند تحقیقات جدید...

پرورش رهبران آینده؛ فعالیت مهم منابع انسانی

پرورش رهبران آینده؛ فعالیت مهم منابع انسانی

این نوشته به مرور تجربه نگاشت سوزان پترز، معاون ارشد مدیر عامل در امور منابع انسانی شرکت جنرال...

چالش کسب و کار: نسل Y

چالش کسب و کار: نسل Y

زیرک است اما زود خسته می‌شود. مشتاق پیشرفت اما پیگیر توازن در ارزش‌هایش است. دوستدار شبیه‌سازی...

محاسبه ROI در آموزش

محاسبه ROI در آموزش

سازمانها معمولن روی اندازه گیری حضور، تکمیل دوره و رضایت کارآموزان برای تعیین میزان موفقیت...

بازطراحی واحد منابع انسانی

بازطراحی واحد منابع انسانی

جداکردن کارهای ضروری از کارهای استراتژیک یکی از مهمترین اقدامات در مسیر تحول منابع انسانی است....

آموزش مجازی منابع انسانی

آموزش مجازی منابع انسانی

خدمات غیر حضوری شرکت رایان راهبرد چابک شامل  آموزش های تخصصی غیرحضوری برای مدیران و متخصصان...

دانلود فایلهای صوتی تصویری

نقشها در مواجهه با تغییرات سازمانی نسبت افراد در سطوح مختلف شرکتهای با تکنولوژی نوین High...

دانلود فایلهای متنی

گزارش مک کینزی از اقتصاد ایران در سال 97 دانلود گزارش برآورد افزایش حقوق 2018 در دنیا توسط هی/...

افراد دخیل در فرآیند کسب استعدادها (Talent Acquisition)

افراد دخیل در فرآیند کسب استعدادها (Talent Acquisition)

  لینک دوره های آموزشی هی گروپ و منابع انسانی     سازمانها باید بدانند که هر کدام از افراد...

 • نقشها و مسئولیتها  در تغییر سازمانی

  نقشها و مسئولیتها  در تغییر سازمانی

 • مدل چهارسطحی ارزیابی اثربخشی کرک پاتریک

  مدل چهارسطحی ارزیابی اثربخشی کرک پاتریک

 • بهاریه و شکل دهی جدید برای منابع انسانی

  بهاریه و شکل دهی جدید برای منابع انسانی

 • گامهایی برای پذیرفته شدن نقش منابع انسانی

  گامهایی برای پذیرفته شدن نقش منابع انسانی

 • حیطه نظارت مناسب مدیران

  حیطه نظارت مناسب مدیران

 • دسته بندی واحدهای عملکردی در خصوص میزان چابکی

  دسته بندی واحدهای عملکردی در خصوص میزان چابکی

 • منابع انسانی چابک

  منابع انسانی چابک

 • نسبت بهینه تعداد کارکنان منابع انسانی

  نسبت بهینه تعداد کارکنان منابع انسانی

 • پیچیدگی برنامه ریزی نیروی انسانی در صنعت انرژی

  پیچیدگی برنامه ریزی نیروی انسانی در صنعت انرژی

 • مربی گری:دیدن،گفتن،انجام

  مربی گری:دیدن،گفتن،انجام

 • ابزار خط زندگی (Lifeline)

  ابزار خط زندگی (Lifeline)

 • پارادوکس سیمسون در پرداختهای عملکردی

  پارادوکس سیمسون در پرداختهای عملکردی

 • الگوهای مرخصی استحقاقی

  الگوهای مرخصی استحقاقی

 • پیشنهاد تخفیف ویژه دوره آموزش مجازی

  پیشنهاد تخفیف ویژه دوره آموزش مجازی

 • گزارش بانک جهانی در مورد بازار کار ایران

  گزارش بانک جهانی در مورد بازار کار ایران

 • واحد منابع‎انسانی یا تکنولوژی‎اطلاعات

  واحد منابع‎انسانی یا تکنولوژی‎اطلاعات

 • مدیریت عملکرد چابک کارکنان

  مدیریت عملکرد چابک کارکنان

 • پرورش رهبران آینده؛ فعالیت مهم منابع انسانی

  پرورش رهبران آینده؛ فعالیت مهم منابع انسانی

 • چالش کسب و کار: نسل Y

  چالش کسب و کار: نسل Y

 • گامهای اصلاح جبران خدمت

  گامهای اصلاح جبران خدمت

 • محاسبه ROI در آموزش

  محاسبه ROI در آموزش

 • بازطراحی واحد منابع انسانی

  بازطراحی واحد منابع انسانی

 • 9 نشانه فرهنگ کاری سمی

  9 نشانه فرهنگ کاری سمی

 • مزایای مشوق جذب کارکنان

  مزایای مشوق جذب کارکنان

 • انجمن مجازی منابع انسانی

  انجمن مجازی منابع انسانی

 • مدیریت عملکرد سنتی/ چابک

  مدیریت عملکرد سنتی/ چابک

 • دانلود فرآیند منابع انسانی

  دانلود فرآیند منابع انسانی

 • روشهایی نوین در آموزش

  روشهایی نوین در آموزش

 • نوکیا اشتباه نکرده بود

  نوکیا اشتباه نکرده بود

 • نرخ خروج خدمت ایران/ جهان

  نرخ خروج خدمت ایران/ جهان

 • دامهای ارزیابی اثربخشی آموزش

  دامهای ارزیابی اثربخشی آموزش

 • کلیپ روانه سازی Onboarding

  کلیپ روانه سازی Onboarding

 • مشاغل آینده

  مشاغل آینده

 • دانلود کلیپ اثربخشی آموزش

  دانلود کلیپ اثربخشی آموزش

 • نردبان دو مسیره برای کارراهه شغلی

  نردبان دو مسیره برای کارراهه شغلی

 • آموزش مجازی منابع انسانی

  آموزش مجازی منابع انسانی

 • سوالات اساسی در جلسات مرور عملکرد

  سوالات اساسی در جلسات مرور عملکرد

 • مهارتهای تسهیلگری منابع انسانی Facilitation Skills

  مهارتهای تسهیلگری منابع انسانی Facilitation Skills

 • شکاف در شایستگی های میانی

  شکاف در شایستگی های میانی

 • شیوه های گوناگون توسعه کارکنان

  شیوه های گوناگون توسعه کارکنان

 • سنجش اثربخشی کارکنان – مدل هی گروپ

  سنجش اثربخشی کارکنان – مدل هی گروپ

 • سطح 3 آموزش – درسهایی از یک منبع غیرمتعارف

  سطح 3 آموزش – درسهایی از یک منبع غیرمتعارف

 • ارزیابی آمیخته؛ جدیدترین راه ارزیابی اثربخشی آموزش

  ارزیابی آمیخته؛ جدیدترین راه ارزیابی اثربخشی آموزش

 • فرآیند خروج خدمت کارکنان

  فرآیند خروج خدمت کارکنان

 • حقوق و مزایا در سازمان‌های عمومی و دولتی

  حقوق و مزایا در سازمان‌های عمومی و دولتی

 • دانلود فایلهای صوتی تصویری

 • دانلود فایلهای متنی

 • اصلاح نظام ارزیابی مشاغل و جبران خدمت وزارت کار

  اصلاح نظام ارزیابی مشاغل و جبران خدمت وزارت کار

 • ممیز منابع انسانی HR Auditor

  ممیز منابع انسانی HR Auditor

 • نحوه پاداش به مدیر ارشد اجرایی (CEO)

  نحوه پاداش به مدیر ارشد اجرایی (CEO)

 • جنگ استعدادها و افزایش دستمزدها

  جنگ استعدادها و افزایش دستمزدها

 • افراد دخیل در فرآیند کسب استعدادها (Talent Acquisition)

  افراد دخیل در فرآیند کسب استعدادها (Talent Acquisition)

 • دوره سازماندهی و ساختار واحد HR

  دوره سازماندهی و ساختار واحد HR

 • پاداش به کارکنان در شرایط سخت اقتصادی

  پاداش به کارکنان در شرایط سخت اقتصادی

 • واحد مناسب برای اداره امور حقوق و دستمزد

  واحد مناسب برای اداره امور حقوق و دستمزد

 • دانلود بخشنامه مزد 1396

  دانلود بخشنامه مزد 1396

 • قانون وبر در خصوص آستانه تشخیص تفاوت

  قانون وبر در خصوص آستانه تشخیص تفاوت

 • استراتژی جبران خدمت و مدیران صف

  استراتژی جبران خدمت و مدیران صف

 • عنوان شغلی جدید: مدیر توسعه افراد

  عنوان شغلی جدید: مدیر توسعه افراد

 • یک کارفرمای مطلوب منتخب

  یک کارفرمای مطلوب منتخب

دوره های آموزشی حرفه ای منابع انسانی

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
دوره آموزشی مدیریت عملکرد کارکنان بر اساس توافقنامه های عملکردی
مخاطب دوره: مدیران واحدهای صف و نیز متخصصان و مدیران منابع انسانی، کارشناسان شرکتیار منابع انسانی؛ جهت مشاهده محتوای دوره، روی عکس کلیک کنید
دوره آموزشی آنالیز مشاغل برای تهیه شناسنامه های شغلی به روش هی گروپ
مخاطب دوره: مدیران واحدهای صف و نیز متخصصان و مدیران منابع انسانی، کارشناسان شرکتیار منابع انسانی و کارشناسان طراحی شغل؛ جهت مشاهده محتوای دوره، روی عکس کلیک کنید
دوره آموزشی ارزیابی مشاغل به روش هی گروپ
مخاطب دوره: متخصصان و مدیران منابع انسانی و اعضای کمیته های ارزیابی مشاغل، کارشناسان طبقه بندی مشاغل؛ جهت مشاهده محتوای دوره، روی عکس کلیک کنید
دوره آموزشی جبران خدمت و مزایای عادلانه و رقابتی بر اساس مدل هی گروپ
مخاطب دوره: متخصصان و مدیران منابع انسانی و کارشناسان جبران خدمت و کاارشناسان طبقه بندی مشاغل؛ جهت مشاهده محتوای دوره، روی عکس کلیک کنید
دوره آموزشی مدیریت استعدادها
مخاطب دوره: متخصصان و مدیران منابع انسانی و مدیران و کارشناسان آموزش و توسعه؛ جهت مشاهده محتوای دوره، روی عکس کلیک کنید
دوره آموزشی برنامه ریزی کارراهه شغلی
مخاطب دوره: مدیران منابع انسانی، جبران خدمت، آموزش؛ جهت مشاهده محتوای دوره، روی عکس کلیک کنید
دوره آموزشی طراحی ساختار واحد منابع انسانی پیشرو بر اساس مدل مرسر و دیو اولریش
مخاطب دوره: مدیران منابع انسانی و کارشناسان مهندسی وطراحی ساختار، سیستمها و روشها؛ جهت مشاهده محتوای دوره، روی عکس کلیک کنید

مقالات قبلی براساس تعداد بازدید

مطالب کوتاه منابع انسانی