$doc->addStyleSheet('templates/'.$this->template.'/css/custom.css');
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
رایان راهبرد چابک؛ مشاوره، آموزش و همکاری در پروژه های بهبود منابع انسانی
در پروژه های بهبود منابع انسانی، همزمان با اجرای مطلوب و استقرار سیستمهای نوین، دانش فنی نیز به تیم کارفرما منتقل می شود
آموزش مجازی و وبینارهای مدیریت منابع انسانی
آموزشهای مجازی بر اساس محتوای به روز و کاربردی تنظیم شده اند و فرصت راهنمایی و رفع ابهامات از طریق ایمیل و سایر ابزارهای تکنولوژی اطلاعات نیز وجود دارد

هفت نکته برای اولین روز ورود یک کارمند تازه وارد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حتی کمی صحبت کردن در اولین روز حضور در شغل جدید می تواند کمی غریب باشد. زمانی که تازه وارد پا را از در به داخل می گذارد، این تنها محیط نیست که کاملاً تغییر کرده است، چون در کنار آن اسامی جدیدی وجود دارند که باید آموخته شوند، حتی موقعیت اشیا و مکانها نیز تغییر کرده اند. همچنین فشار مداومی مبنی اینکه برخورد اول خوبی داشته باشد نیز بر او وارد می آید. اینها همه قبل از اینکه کارمند کار جدیدش را شروع کند، اتفاق می افتند. اما با چند قدم ساده می توان این انتقال را راحت و تسهیل کرد. در اینجا لیستی شامل هفت مورد از مواردی که شما به عنوان مدیر باید در مورد کارمند جدید اجرا کنید تا موجب رونق کسب و کارتان شود ذکر می گردد. این پیشنهاد را پی گیری کنید و مطمئن باشید با اجرای این روش، چه برای شروع به کار کارمند جدید و چه برای پایه ریزی و فراهم نمودن مسیر شغلی درست، موافق خواهید بود.

1- کارمند جدید را تحویل بگیرید. (نشاندن، منتظر گذاشتن، نگران کردن درست نیست.

کارمند جدیدتان را در اتاق انتظار به حالت ناخوشایند منتظر نگذارید. مطمئن شوید که کسی می داند که کارمند جدید کی می آید. حتی اگر خودتان وقت ندارید یا نمی توانید کسی را به عنوان مسئول خوش آمد گویی آنجا نگه دارید. این قدم کوچک در روز اول کاری کارمند می تواند به صورت بالقوه باقی مدت خدمتش در شرکت را تحت تأثیر قرار دهد.

2- محیط کاری خوب و راحتی را مهیا کنید.

قبل از اینکه کارمند بیاید، برایش یک جای کار مشخص درنظر بگیرید. به کارمند این اطمینان خاطر را بدهید که یک جای مخصوص برای وی وجود داشته است و او یک فرد اضافه که به مجموعه تحمیل شده، نیست.

3- همکاران را هم در برنامه به کارگیری کارمند جدید به مشارکت فرا خوانید.

نگذارید که استخدام به صورت آنی و طوری که مورد تعجب همگان شود، به صورت موردی که اهمیت ندارد و یا چیزی که آنقدرها هم مورد توجه نیست، اتفاق بیافتد. مطمئن شوید که کارمندان فعلیتان آماده و ترغیب شده اند که خود را به عنوان همکار به کارمند جدید معرفی نمایند. اگر هم آنان از انجام این کار خجالت می کشند، این معرفی را توسط مهمترین کارمندان انجام دهید. هیچ چیزی بدتر از این نیست که کارمند از طرف کسانی که با آنها کار خواهد کرد، تحویل گرفته نشود.

4- اصول کار را به کارمند یاد دهید.

فکر کنید که در روز اول کاریتان دوست دارید چه چیزی را بدانید. تازه واردان را مجبور نکنید که همه چیز را خود بپرسند و در این مورد اذیت شوند. از محیط کار شروع کنید: آبدارخانه، پرینتر، روشویی و انبار لوازم و هر چیزی که فکر می کنید برای کارهای روزمره کارمند مورد نیاز است را به او نشان دهید. سپس روی کار تمرکز کنید. نقشش را در شرکت به وی یادآور شوید؛ البته تنها کلیات را بگویید چون نمی خواهید که او در اولین روز کاری احساس ناراحتی کند. کارمند جدید باهوش و گوش به زنگ است (به همین دلیل است که شما وی را استخدام نموده اید) امروز برنامه تنها این است که احساس کند که عضوی از شرکت شده است؛ او جزئیات را خود بعداً خواهد آموخت.

5- مجاری و ابزارهای روابط سازمانی را برایش مهیا نمایید.

مطمئن شوید که کارمند جدید کتابچه راهنمای ایمیلهای شرکتی، لیست تلفنها و کسانی را که می توانند به وی کمک کنند، از قبیل سرپرست مستقیم را دریافت نموده است.

کارمند جدید شما ممکن است فکر کند که با پرسیدن سوالاتش، برای همکاران ایجاد زحمت خواهد کرد؛ بنابراین شما او را با یک همکار که شغل مشابه وی دارد، آشنا کنید تا به او در پیدا کردن جواب سؤالاتش کمک نماید. اگر کارمند جدید بداند که به آن همکار برای کمک کردن به وی در طول روز سفارش شده است، در پرسیدن سؤالاتش بیشتر احساس راحتی خواهد کرد.

6- نهار آن روز را با کارمند جدید میل نمایید.

نگذارید که کارمند جدید به تنهایی غذا بخورد؛ یا خود این کار را کنید و یا اینکه کسی یا کسانی را برای این کار مشخص کنید. بدتر از این چیزی وجود ندارد که کارمند جدید در رستوران شلوغی که مجبور است از این به بعد هر روز آدمهای آن را ببیند، به تنهایی پشت یک میز نشسته و تنها غذا بخورد.

7- از وی بخواهید که در طول روز به شما بازخورد بدهد.

از او سؤالاتی بپرسید و مطمئن شوید که همه چیز به خوبی پیش می رود و هر چیزی که لازم دارد مهیا است. این نوع ارتباط، (آمادگی برقراری ارتباط و سهولت این ارتباط) رابطه ای است که شما از اولین روز باید به دنبال ایجاد آن باشید.

با این موارد، شما می توانید روز اول کارمند تازه وارد را که معمولاً با حالت آزرده یا تحت فشار شدید عصبی است به روزی دلپذیر که او را در مورد شغل جدیدش بسیار خوشبین و مشتاق کرده تبدیل کنید. کارمندی که اینچنین احساس خوبی در وی ایجاد شده، بسیار کارآمد بوده و هیچ چیز نمی تواند بیش از این موجب به پیش راندن اهداف شرکت شود.

 

http://www.hrworld.com/features/7-things-first-day/

 

یکی از خدمات گروه مشاوره ای منابع انسانی رایان راهبرد چابک، تهیه مقررات پرسنلی و نیز برنامه آشنایی کارکنان جدید با شرکت است. برنامه های Induction & Onboarding بدین منظور طراحی می گردند. مدیران می توانند بدین منظور با شرکت تماس گیرند.

 

مطالب، یادداشتها و مقالات مرتبط:

کانون های ارزیابی در HRM
لینکدین: جذب و نگهداری 2016
رزومه یا سی وی؟
برنامه رجوع به کارکنان Employee Referral Program
کارکنان بومرنگی؛ Boomerang Employees
سؤالات کاربردی مصاحبه HR
ویدئوی زبان بدن در مصاحبه
مزایای مشوق جذب کارکنان
راهنمایی هایی کاربردی برای استخدام کارمند جدید
آشنايي با فنون مصاحبه
مصاحبه بر اساس شایستگی
آسان‌ترین مسیر برای رسیدن به شغل مناسب کدام است؟
در مصاحبه شغلی از این پاسخ ها بپرهیزید
هشت نکته در مصاحبه تلفنی
هشت راه حل آسان برای پذیرفته شدن در مصاحبه استخدامی
راهنمایی هایی کاربردی برای استخدام کارمند جدید
آیا در مصاحبه استخدامی دنبال ابرمرد می گردیم؟
ده سؤال که قبل از استخدام کارمندی با تحصیلاتMBA باید از خود بپرسید
نکاتی در مورد جذب نیروی انسانی با محوریت رزومه
اتومبیل استخدام کننده؛ نوآوری ولوو
درج فرصتهای استخدامی منابع انسانی و اداری
فرصتهای استخدامی مدیریت منابع انسانی
فرصتهای استخدامی امور اداری

نوشتن دیدگاه

از اینکه مطلب را مطالعه نموده و کامنت می گذارید متشکریم.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

یادداشتها و مقالات منتشر شده در وب سایت به ترتیب بیشترین بازدیدها