$doc->addStyleSheet('templates/'.$this->template.'/css/custom.css');
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
رایان راهبرد چابک؛ مشاوره، آموزش و همکاری در پروژه های بهبود منابع انسانی
در پروژه های بهبود منابع انسانی، همزمان با اجرای مطلوب و استقرار سیستمهای نوین، دانش فنی نیز به تیم کارفرما منتقل می شود
آموزش مجازی و وبینارهای مدیریت منابع انسانی
آموزشهای مجازی بر اساس محتوای به روز و کاربردی تنظیم شده اند و فرصت راهنمایی و رفع ابهامات از طریق ایمیل و سایر ابزارهای تکنولوژی اطلاعات نیز وجود دارد

مدرک تحصیلی یا عملکرد و شایستگی؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زمانی که کارم را به عنوان کارشناس منابع انسانی در یک شرکت بین المللی شروع کردم با روشی در انتصاب مواجه شدم که متفاوت با آموخته هایم تا آن دوران بود. دوره ای که هنوز چندان به موضوع ” شایستگی” در کشور ما پرداخته نشده بود.

شریک خارجی برای انتصاب افراد شایسته در سمتهای حساس – در فاز نصب و راه اندازی - کسانی را معرفی کرده بود که مدرک تحصیلی شان فوق دیپلم یا چیزی معادل و هم­سطح آن بود! در حالی که مهندسینی با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد هم در شرکت داشتیم.

وقتی از مشاور اعزامی شریک و سرمایه گذار در این خصوص پرسیدم، به مهارتها اشاره نمود. جان کلامش این بود که وقتی کسی می تواند کاری را به خوبی انجام دهد و در آن کار ماهر است، چرا باید شخص دیگری صرفاً به دلیل داشتن مدرک تحصیلی بالاتر به سمت / شغل منصوب شود؟ شاید اگر می خواستم توجیهی بیاورم، احتمالاً پتانسیل های فرد تحصیلکرده به یادم می­آمد. هر چند گذشت زمان به من نشان داد که عملکرد و حتی پتانسیل بالاتر در بروز رفتارهای مناسب شغلی، در بسیاری از مشاغل و موقعیت ها لزوماً همبسته به مدرک تحصیلی نیست.

از آن سالها نزدیک به دو دهه گذشته است، شاید بتوان ادعا کرد که کیفیت آموزشهای رسمی هم افت کرده، اما هنوز چیزی که در بسیاری از آگهی های استخدام خودنمایی می کند، جای پررنگ مدرک تحصیلی و جای خالی عملکرد مورد انتظار و توانمندی های لازم برای انجام مسئولیتهای شغل مورد نظر است.

 

مطالب، یادداشتها و مقالات مرتبط:

بهبود و توسعه کیفی شایستگی‌ها
شایستگی های HRM پسا تحریم
مهارتهای تسهیلگری منابع انسانی Facilitation Skills
شکاف در شایستگی های میانی
ویژگی های رهبران بالقوه
مهارتهای لازم برای تعریف شایستگی انجام شغل O*net
نگرش متخصص منابع انسانی
آمادگی لازم برای حرفه ای شدن SVP
مهارتهای فروش و بازاریابی در HR

نوشتن دیدگاه

از اینکه مطلب را مطالعه نموده و کامنت می گذارید متشکریم.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

یادداشتها و مقالات منتشر شده در وب سایت به ترتیب بیشترین بازدیدها