Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
با بهره گیری از مدلهای جاری در دنیا و با توجه به تجربیات سازمانهای موفق و برگزیده
دوره ویژه کارگاهی آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هی گروپ
دوره های کارگاهی با تعداد بسیار محدود متخصصین تشکیل می شود و مدرس دوره که دوره را در مؤسسه هی گروپ طی نموده و در پروژه تهیه شناسنامه شغل با ایشان همکاری داشته، بر تمامی موارد تهیه شده توسط شرکت کنندگان نظارت می کند
دوره های آموزش مجازی، با محتوایی غنی
دوره ها به صورت خودآموز طراحی شده اند، هرچند امکان پاسخگویی به سؤالات نیز وجود دارد
دوره های تخصصی و عملی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک
بر اساس مدلهای روز دنیا و با رویکرد کارگاهی و اجرایی برگزار می شوند

HRBP؛ منابع انسانیِ شرکتیار

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کارشناس شرکتیار منابع انسانی چیست؟ (HR Business Partner)

کارشناسان شرکتیار منابع انسانی (HRBPs) کارشناسانی هستند که مستقیما با رهبران و مدیر ارشد سازمان در ارتباط اند تا دستور کاری منابع انسانی که مستقیما از اهداف اساسی کسب و کار پشتیبانی می کند را توسعه دهند.

این فرآیند همسو سازی با عنوان شرکتیاری منابع انسانی یا HR  business Partnering شناخته شده  و می تواند شامل نشستن بر روی صندلی هیات مدیره یا کار کردن مستقیم با ایشان و رهبران سطح ارشد(C-Suite) باشد.

ایده کارشناسان شرکتیار منابع انسانی توسط دانشمند و مشاور دیوید اولریش (David Ulrich) برای اولین بار عمومی شد که طی آن وی کارشناسان شرکتیار منابع انسانی را به عنوان بخشی از واحدهای مدرن و موفق منابع انسانی در کنار مراکز ارائه خدمات و مراکز تخصصی منابع انسانی دیده است. ایشان اغلب کارشناسان حرفه ای و ارشد منابع انسانی در واحد هستند که سابقه برجسته کردن مواردی در کنار رهبران سازمان در موارد روزمره را داشته اند.

مهارتهای ارتباطی برای کارشناسان شرکتیار منابع انسانی (HRBP) بسیار حیاتی است به خاطر اینکه این کارشناسان مجبورند ارزشهای مالی و اهمیت و ارزش خط مشی های انسان محور منابع انسانی را به رهبری سازمان گوشزد کرده و تصمیماتی که در سطح ارشد گرفته شده را به دیگر اعضای واحد منابع انسانی و تمامی اعضای سازمان اطلاع رسانی کنند.

فرآیند شرکتیاری منابع انسانی همانطور که سازمانها روی افراد تمرکز کرده و همراستا کردن دستور کارها را برای حصول هدف ضروری می بینند، در حال عمومی شدن در میان شرکتها است.

مفسران از فروپاشی مخازن قبلی و همکاری بیشتر بین واحدهایی نظیر منابع انسانی و بازاریابی خبر می دهند.

کارشناسان شرکتیار منابع انسانی در این فرآیند به عنوان راه فزاینده ای برای ارتباط واحد منابع انسانی با دیگر واحدها دیده شده اند. زیرا ایشان اغلب تجربه سمتهای ارشد را که می تواند ارتباط موثر با رهبران دیگر را تسهیل کند دارا هستند.

دوره آموزشی طراحی ساختار واحد منابع انسانی پیشرو

فایل اینفوگرافیک آینده سمت کارشناس شرکتیار منابع انسانی HR Business Partner

دوره آموزشی "مدیریت استعدادها و کارراهه شغلی"