ویرایش محتوا

بهبود جانشینی به جای برنامه ریزی جانشینی

برنامه جانشینی، جانشین پروری

اغلب، برنامه ریزی جا نشین پروری تلاش می کند که بر روی فرآیند تمرکز کند: 

فعالیت هایی نظیر فرم ها، نمودارها و چک لیست ها. 

همه اینها در جانشین پروری مهم هستند، ولی به خاطر داشته باشید که اینها تنها پیش نیازهایی برای آنچه که واقعاً برنامه ریزی جانشین پروری خوانده می شود، است؛ چیزهایی نظیر توسعه و بهبود. برنامه ها را تهیه کرده و در جهت اجرای آنها کوشا باشید. 

فرصت های بهبود، بخش مهم برنامه ی جانشینی

به هر کدام از افرادی که جا نشین کسی خواهند بود، فرصت های بهبود و تجربیاتی که نیاز دارند، اعطا کنید. حتی تنها در حد فرصت ها توقف نکرده و باقی نمانید. مطمئن شوید که پشتیبانی مناسبی هم از قبیل آموزش بیرون از مجموعه، مربی و پیشکسوت را مهیا نموده اید. مطمئن شوید که جانشین شونده، در حال کسب مهارتهای لازم برای جانشینی در نقش جدید است.

منبع: هاروارد بیزینس رویو

مطالب مرتبط:

گام های برنامه ریزی جایگزینی

پیاده سازی این سیستم 

شاخص های سنجش این برنامه

بهبود به جای برنامه ریزی جانشین

برنامه ریزی کارراهه با سبک های نوین

توسعه یک برنامه کارراهه شغلی

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است