ویرایش محتوا

مهارتهای نرم در کمیته‌های مدیریت بحران

آموزش

یک راهکار مهم برای اثربخش کردن کمیته‌های مدیریت بحران از جمله کمیته پیشگیری از گسترش و درمان بیماری ناشی از ویروس کرونا، بازسازی اعتماد است. بازسازی اعتماد یکی از مهارتهای نرم است.

در مدلهای مدیریت بحران نظیر آنچه که در صنایع، با عنوان

(ERP: Emer­gency Response Plan)

یا دستورالعمل نحوه واکنش در شرایط اضطراری شناخته شده است، تقویت فعالیتهای روابط عمومی و خبررسانی به مخاطبان یکی از اولویتهای کمیته است. در صورتی که مخاطبان با تصمیمات کمیته بحران همراه باشند و پیشنهادهای آن را بپذیرند، می‌توانند تسهیل‌کننده‌ موفقیت این کمیته در کنترل بحران باشند. در این راستا کمیته‌های بحران باید برای جلب اعتماد مخاطب، سه اصل را در خبررسانی رعایت کنند که ناشی از همین مهارتهای نرم هستند:

-  اولین خبردهنده باشند و اخبار صحیح و اطلاعات را قبل از همه منتشر کنند.

- راستگو باشند و درست بودن داده‌ها برایشان در اولویت باشد.

- معتبر و مورد پذیرش مخاطبان باشند. یعنی هم صلاحیتهای حرفه‌ای داشته باشند و هم در بین عموم مقبول باشند.

بهبود و توسعه کیفی شایستگی‌ها

شایستگی های HRM پسا تحریم

مهارتهای تسهیلگری منابع انسانی Facil­i­ta­tion Skills

شکاف در شایستگی های میانی

ویژگی های رهبران بالقوه

نگرش متخصص منابع انسانی

مدرک تحصیلی یا عملکرد و شایستگی؟

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است