ویرایش محتوا

رد پای عدم قطعیت در آموزش ریاضی سوم دبستان

آموزش ابتدایی

چند روز پیش کتاب های درسی پسرم را از مدرسه گرفتیم. خاطرات مهر سال های کودکی و شادمانی و شوق ورق زدن کتاب های جدیدی که قبلن دوستان کلاس بالایی پزش را می دادند، هنوز هم محرک من برای تماشای کتاب های کودکان دبستانی است. آنچه که برای من جالب تر و شاید غیرمنتظره بود، یکی از تمرین های درس ریاضی کلاس سوم دبستان بود:

آموزش عدم قطعیت ریاضی سوم
آموزش عدم قطعیت در کتاب ریاضی سوم

آنطور که در یادم مانده، ما همیشه به دنبال جواب قطعی بودیم، هر چند بسیاری از مواقع ناکام در یافتن پاسخ درست! اما اکنون آشنا کردن دانش آموزان در مقاطع پایه با مفاهیمی نظیر تقریب و احتمال و ریشه های منطق فازی که لازمه ی کار و زندگی در دنیای امروز است، آن هم در درس ریاضی در ابتدای کلاس سوم، در مقابل امور قطعی مورد انتظارم از آموزش ریاضی دبستان متفاوت و روشنی بخش بود.
همه شاهدبوده ایم که اعتقاد راسخ به باورها و برداشت های شخصی در اعضا، چه اختلالاتی در کار تیمی ایجاد می کند. اینکه عضوی از تیم فکر کند که تنها یک پاسخ درست وجود دارد و برداشت او از مسأله، راهکار و نتیجه صحیح است، می تواند او را به انزوا برده و با محروم کردن تیم از توانایی های او، به جای هم افزایی، برآیند تلاش ها تعدیل شود. برای اصلاح این نگرش ها که معمولن ریشه ی تربیتی دارند، باید از آموزش های خانواده و سطوح ابتدایی مدارس شروع کرد. آموزش هایی که نسبی بودن موضوعات و نگرش ها را مورد توجه قرار می دهد، می تواند برای محیط کاری که نسل جدید در آن کار می کنند و کار خواهند کرد، کارگشاتر است. محیط کاری که با توجه به تنوع سلایق و ترجیحات و نگرش های کارکنانی که تحت آموزه ها و تجربیات متنوعی قرار گرفته اند، گوناگونی بیشتری خواهد داشت و این دسته از نگرش و باورها می تواند اثری مثبت و فزاینده در بهره وری نیروی انسانی آینده داشته باشد.

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است