ویرایش محتوا

کمبود استعدادها برای سمتهای سازمان

اگر در آینده نزدیک راه حلی برای کمبود نیروی کار ماهر در اقتصادهای توسعه یافته و در حال توسعه پیدا نشود، توازن قدرت اقتصادی دنیا تا سال ۲۰۳۰ تغییر خواهد کرد. اصطلاحی که برای کمبود استعدادها و نیروی انسانی ماهر استفاده می شود (Tal­ent Crunch) به این واقعیت اشاره دارد. بنا به گزارش حاصل از بررسی کمبود استعدادها که توسط گروه نیروی انسانی در پروژه سرمایه انسانی بانک جهانی در سال ۲۰۱۸ * انجام شده، به طور متوسط ۴۵% از شرکتهای دنیا برای پر کردن سمتهای خالیشان با مشکل مواجه هستند. این کمبود در اقتصادهای توسعه یافته با سیستم باز (نظیر کشورهای ژاپن: ۸۹%، تایوان: ۷۸%، هنگ کنگ: ۷۶%، سنگاپور و هند: ۵۶% و ایالات متحده: ۴۶%) بالاتر از کشورهایی با اقتصاد متمرکز (از قبیل چین: ۱۳%) است.

آیا شرکت/ سازمان شما با مشکل پر کردن سمتهای خالی با افراد دارای مهارت متناسب مواجه است؟

  • Man­pow­er Group — World Bank — 2018 Tal­ent Short­age Survey

روند مدیریت استعدادها طبق گزارش مرسر

جنگ استعدادها و بازیگران A, B, C

افراد دخیل در فرآیند کسب استعدادها

جنگ استعدادها و افزایش دستمزدها

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است