ویرایش محتوا

اکتساب استعدادها

استعداد یابی برای اکتساب استعدادها

اکتساب استعدادها (Talent Acquisition) بیان گر تعریف و اکتساب و ارزیابی و استخدام کارکنان ماهر در جهت رفع نیازهای سازمان است.

این فعالیت هرچند مشترکاتی با جذب (Recruit­ment) دارد، ولی تفاوت های زیادی هم با آن دارد.

تفاوت جذب و اکتساب استعدادها

جذب یک فرآیند جاری و مداوم است در حالی که کارشناسان و مشاوران اکتساب استعداد روی برنامه ریزی بلندمدت منابع انسانی با توجه به وضعیت بازار کار تمرکز دارند و بیشتر روی سمت هایی کار می کنند که جذب شان مشکل تر باشد.

بازار خاصی که نیازها و ترجیحات مخصوص به خود دارد (Niche Mar­ket) مهارت های تکنولوژی محور به خصوص اگر تکنولوژی مورد استفاده به سرعت تغییر یابنده باشد، سمت هایی که به تجربه ی بالا در زمینه ای ویژه نیاز دارند و نقش های رهبری از جمله مواردی هستند که به این رویکرد بلندمدت و ویژه نیازمندند.

اکتساب استعدادها
اکتساب استعدادها و مقایسه آن با جذب نیروی انسانی توسط منابع انسانی سازمان

اگر سازمان استراتژی نوآورانه را انتخاب کرده باشد و یا در برخی سمت ها نیاز به افرادی پیشرو داشته باشید به احتمال بیشتری این گونه فعالیت ها و این سمت می تواند به شما کمک کند.

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است