ویرایش محتوا

توانمندسازی عملکرد کارکنان

توانمندسازی عملکرد کارکنان

همگی می دانیم که در دنیای پر از تغییرات زندگی می کنیم. به این ترتیب تعریف مسئولیت ها و انتظار داشتن از کارکنان برای تکرار انجام کارهای قبلی برای بهره وری کافی نیست. سازمان های پیشرو به این نتیجه رسیده اند که باید برای توانمندسازی کارکنان فکری اساسی کرد.

خواسته های مشتریان و ذینفعان سازمان همراه تکنولوژی و روش انجام کارها به سرعت تغییر می کنند. ماندگاری کارکنان از نسل های جدید هم به شدت پایین آمده است. آشکار است که در این محیط نمی توان به ارزیابی های دوره ای و سالانه دلخوش بود؛ آن هم زمانی که این ارزیابی بدون مبنایی قابل اتکا و صرفاً بر اساس سلیقه ی مدیر انجام شود.

از سوی دیگر کارکنان جدید، دانش شغلی بالاتری دارند و دیگر منتظر گام های اجرایی تعیین شده توسط مدیر نمی مانند. آنها مشتاق مسئولیت هایی هستند که به نتیجه چشم داشته و از آنچه که آن را دخالت مدیران می نامند، گریزان هستند.

با این وصف بسیاری از مدیران در درک این خواسته ها و نیز ماهیت تغییر یابنده ی کارها ناتوان مانده اند. آنها در کورسوی نوستالژیک روش های مدیریتی مدیران خود باز مانده اند و انتظار دارند نسل جدید هم خود را با آنها وفق دهد. در حالی که کم نیستند نام ها و برندهای بزرگی که به خاطر انعطاف ناپذیری و تأکید برخی مدیران شان به روش های قدیمی فرو می ریزند.

به همین مناسبت، چند سالی است تغییر پارادایم مدیریت عملکرد را شاهد هستیم. روش های نوین به جای ارزیابی به سمت هدایت و «توانمندسازی کارکنان» برای بهره وری بالاتر سوق یافته اند.

سازمان ها زمانی برای ریسک کردن ندارند و آنهایی که به این نتیجه رسیده اند، روش های خود را از الگوهای موفق و متدهایی که آزمون شده اند و نتیجه داده اند برمی گزینند.

ویژگی متمایز دوره های آموزشی رایان راهبرد چابک از جمله دوره ی زیر، توجه به همین موضوع و تأکید روی موردکاوی کارکنان و انتخاب تصمیم متناسب برای بهره وری کارکنان است.

دوره آموزش مدیریت عملکرد
دوره آموزشی با تأکید روی توافق نامه

مطالب مرتبط:
انتظارات و ساز و کار مدیریت عملکرد کارکنان

گامهایی برای اجرای مدیریت عملکرد اثربخش

دوره مدیریت عملکرد بر اساس توافقنامه عملکردی

مدیریت عملکرد سنتی/ چابک

مدیریت و هدفگذاری برای کارکنان در هنگام دورکاری و چالش های شیوع کرونا

مدیریت عملکرد؛ نه به روش سنتی

شفافیت جبران خدمت

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

2 دیدگاه در مورد “توانمندسازی عملکرد کارکنان

  1. با عرض سلام خدمت شما سرکار خانم رضوان پور
    از لطفی که به ما داشته اید و نظر ارزشمندتان را بیان نموده اید متشکریم. این بازخوردها ما را به ادامه ی راهی که برگزیده ایم، دلگرم تر می کند. امیدواریم بتوانیم همچنان مطالب مفیدی که به مدیریت عملکرد کارکنان کمک کند فراهم نموده و منتشر کنیم.
    با آرزوی موفقیت برای شما
    مشاوره و آموزش منابع انسانی رایان راهبرد

  2. با سلام و سپاس فراوان از عزیزان رایان راهبرد چابک که خالصانه مطالب علمی و تجربی خود را در اختیار دوستداران منابع انسانی قرار می دهند . آرزوی موفقیت دارم . بنده بسیار به مبحث ارزیابی عملکرد و از آن مهمتر، مدیریت عملکرد علاقمند هستم و سال گذشته نیز در کلاس های هی گروپ و مدیریت عملکرد و کارراهه استاد احمدی پور شرکت کردم و مطالب بسیاری را آموختم . در حال حاضر در محیط کاری، از اونها استفاده می کنم و دیدگاه مدیران نسبت به عملکرد خود بنده بسیار عالی شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است