ویرایش محتوا

آمادگی لازم برای حرفه ای شدن SVP

در برخی از استانداردهای مشاغل دنیا مفهومی تعریف شده با عنوان SVP که مخفف عبارت Spe­cif­ic Voca­tion­al Prepa­ra­tion یا “آمادگی لازم برای حرفه ای شدن“است. این نرخ، نشان دهنده مدتی است که طول می کشد تا فرد برای انجام شغل با عملکرد بهینه آماده شود. مثلاً بتواند قوانین و مقررات سازمان را یاد بگیرد، با اعضای تیم و مهارتها و تخصص و مسئولیتهایش آشنا شود، ارزشهای سازمان را با تمام وجود درک کند و از این قبیل.
رعایت مدت زمان حرفه ای شدن برای موفقیت در شغل بسیار حیاتی است. به طوری که در تدوین شناسنامه شغل، در شرایط احراز انتصاب، این مدت را نیز تعیین می کنند. مثلاً برای شغل مدیر یک واحد سازمان گاهی تا دو سال و مدیران ارشد حتی ۴ سال و بیشتر طول می کشد تا فرد به بهره وری نرمال برسد.

جانشینی و مدت زمان لازم برای حرفه ای شدن

به همین خاطر، برای سمتهایی که SVP بالایی می طلبند، قبل از بازنشسته شدن فرد/ مدیر قبلی و یا استعفا و برکناری، برای اینکه عملکرد سازمان افت نکند، جانشین/ جانشینانی برای وی کاندید می کنند تا بتواند در مدت باقیمانده تا انتصاب قطعی هم با سازمان و شغل آشنا شود و هم آموزشهای مرتبط را بگذراند و نیز ظرافتهای کار را از مدیر فعلی بیاموزد و اصطلاحاً کار را تحویل بگیرد. شیوه ای که توصیه می شود سازمانهای عمومی هم در انتصاب مدیران ارشد با گستره ی فراگیر و متنوع از مسئولیتها و شایستگی های مورد نیاز، آن را مورد توجه قرار دهند!

بهبود و توسعه کیفی شایستگی‌ها

شایستگی های HRM پسا تحریم

مهارتهای تسهیلگری منابع انسانی Facil­i­ta­tion Skills

شکاف در شایستگی های میانی

ویژگی های رهبران بالقوه

نگرش متخصص منابع انسانی

مدرک تحصیلی یا عملکرد و شایستگی؟

لینک مقاله مصاحبه استخدامی بر اساس شایستگی

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است