ویرایش محتوا

آموزش کارراهه شغلی

آموزش منابع انسانی برنامه ریزی کارراهه شغلی

دوره برنامه ریزی کارراهه شغلی یا Career Path Planning دوره ای است با رویکرد کارراهه دو مسیره (Dual Career Path) که توسط شرکت رایان راهبرد چابک، برای اولین بار در کشور ارائه شده است.

تاریخ برگزاری دوره وبیناری برنامه ریزی کارراهه شغلی در ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ است. ساعت شروع وبینار ۹:۳۰ و ساعت پایان آن نیز ۱۶:۳۰ است.

این دوره حاوی مفاهیم مرتبط با مدیریت استعدادها. است که به مرور مفاهیم مرتبط با نگهداشت و بهسازی منابع انسانی و برنامه ریزی منابع انسانی می پردازد و ضمن بررسی مدل های نوین جهانی برای برنامه ریزی کارراهه ی شغلی.به مثال های کاربردی نظیر کارراهه های شغلی دو گانه و دو مسیره می پردازد. شایان ذکر است که مفهوم خانواده شغلی هی گروپ مبنای برنامه ریزی قرار گرفته است.

برنامه ریزی کارراهه یکی از روشهای مناسب برای پاسخگویی به نیاز کارکنان. به پیشرفت است. که ضمن آن از افزایش سلسله مراتب غیرضروری به سازمان به علت. فشار کارکنان پیشگیری می کند.

در این دوره همچنین یک نمونه مسیر شغلی. به صورت کامل ارائه می شود. و پیوستگی آن با شایستگی ها نشان داده می شود.

این نظام برای سازمان هایی که می خواهند. از سیستم های نوین جبران خدمت و مزایا بر اساس گرید/ گروه شغلی و شایستگی و عملکرد استفاده کنند، توصیه می شود.

مدرس دوره آقای دکتر احمدی پور دارای گواهینامه از مؤسسه ی جهانی هی گروپ در زمینه ی مشاغل هستند.

مشاور منابع انسانی - دکتر مراد احمدی پور
دکتر مراد احمدی پور — مشاور منابع انسانی و پژوهشگر و مدرس بین المللی در زمینه مدل های نوین مدیریت منابع انسانی

 

دوره کارراهه شغلی : آموزش کارراهه شغلی، منابع انسانی، مشاوره منابع انسانی، آموزش منابع انسانی، شرح شغل و شناسنامه شغل، شرح وظایف، آموزش مدیریت استعداد ها ، مدیریت عملکرد، ارزیابی عملکرد، جانشین پروری، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، جبران خدمات و مزایا

 

گواهینامه های صادر شده برای شرکت کنندگان در این دوره

شرکت کنندگان دوره می توانند با وارد کردن شماره گواهینامه (۸ رقم) در قسمت زیر، گواهینامه خود را مشاهده کنند. یا این شماره را در اختیار شرکت مورد نظر قرار دهند تا از صحت گواهینامه ی صادره اطمینان پیدا کنند. شماره گواهینامه از طرف شرکت رایان راهبرد پس از قبولی در آزمون پایانی در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

 

سرفصل مباحث دوره کارراهه ی شغلی:

آموزش برنامه ریزی کارراهه شغلی استعدادها
دوره آموزش کارگاهی برنامه ریزی کارراهه شغلی برای استعدادها
تقویم آموزش منابع انسانی و برنامه کارگاه ها و دوره کاربردی مدیریت به صورت آنلاین و مجازی
تقویم آموزشی و برنامه آموزش منابع انسانی و کارگاه های هی گروپ دیکوم کرک پاتریک سروکوال مرسر ۱۴۰۲ شرکت مشاوره منابع انسانی رایان راهبرد

 

مطالب و یادداشت های مرتبط :

نردبان دو مسیره برای کارراهه شغلی

حمایتهای کارراهه ای از کارکنان

میزان حمایت شرکت های ایرانی از کارراهه

کارراهه به مثابه صخره نوردی

مفاهیم مدیریت استعداد و کارراهه

توسعه یک برنامه کارراهه شغلی

شرکت های برتر در کارراهه

کارگاه های آموزشی تخصصی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک

منابع انسانی ایران

 

 

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

14 دیدگاه در مورد “آموزش کارراهه شغلی

 1. باسلام و سپاس از دکتر احمدی پور و دکتر بهنود عزیز
  من دفعه دوم بود که کارگاه دکتر احمدی پور شرکت کردم به علت تجربه خوشایند کارگاه قبلی ( کارگاه طراحی شغل)
  دوره بسیار ارزشمند و کاربردی بود و همچنین انلاین بودن کورس هم آپشن بسیار مثبتی هست و اینکه به نظر بنده هم پیشنهاد می کنم دوستان قبل از شرکت در این دوره ابتدا دوره طراحی و انالیز شغلی را شرکت کنند.
  تشکر

  1. سرکار خانم منیری
   با سلام و احترام
   از اینکه دوره های آموزش منابع انسانی رایان راهبرد را مفید یافته اید بسیار خوشحالیم. پیشنهاد شما برای شرکت در کارگاه آنالیز مشاغل و تهیه شناسنامه شغلی هی گروپ مناسب است. ضمن اینکه دانستن گرید (نتیجه ارزیابی مشاغل) برای برنامه ریزی مناسب کارراهه نیز پیشنهاد می شود.
   با آرزوی موفقیت
   مشاوره و آموزش منابع انسانی رایان راهبرد

 2. یک کارگاه عملی جمع و جور از بیان اهمیت این موضوع تا طراحی یک نمونه Career Path
  دوره خوبی بود برای کسانی که از قبل نسبت به این موضوع آشنایی دارند.
  پیش از این دوره بهتر است در دوره های “تجزیه و تحلیل مشاغل برای طراحی شناسنامه شغلی” و همچنین “ارزشیابی مشاغل” شرکت کنید.
  پیش نیاز طراحی Career Path، گریدبندی است که لازم است در ابتدا گریدینگ را انجام دهید.

  1. با سلام
   از مشارکت فعال شما در دوره کارگاهی آنلاین برنامه ریزی کارراهه شغلی مهرماه سپاسگزاریم. بله همان طور که اشاره کردید، برای استقرار یک سیستم کارراهه شغلی مناسب، تسلط به شایستگی ها و نیز در دست داشتن امتیاز و گرید (گروه) مشاغل بسیار کمک کننده است.
   موفق باشید

 3. دوره بسیار عالی و خوبی بود، با مثال های بسیار کاربردی در صنعت و همچنین بیان چالش ها و راهکارهای برون رفت از آن جهت موفقیت سازمان، تشکر فراوان از مجموعه رایان راهبرد چابک و آقای دکتر احمدی پور

 4. خیلی دوره خوب و کاربردی بود.
  من کاملا راضی بودم، مواردی عنوان شد که به غلط در سازمانها جاری شده، با آموزش این دوره میتوانیم آنها را اصلاح کنیم.

  1. سرکار خانم طاهری
   شرکت کننده محترم دوره کارراهه شغلی
   بسیار خوشحالیم که دوره را خوب و کاربردی ارزیابی نمودید. برای شما در ایجاد این تغییرات بنیادی در سازمان و گذر از چالش ها که دستاوردهای ارزشمندی برای ذی نفعان خواهد داشت، آرزوی موفقیت داریم.

 5. دوره بسیار خوبی برای پیدا کردن دیدگاهی جدید در حوزه ارتقا میباشد علی الخصوص در شرایط اقتصادی فعلی کشور

  1. جناب آقای طریقی
   شرکت کننده ی محترم دوره برنامه ریزی کارراهه شغلی برای استعدادها
   از مشارکت و حضور فعالانه شما در این دوره ی منابع انسانی و از اینکه موجب شده دیدگاهی جدید در زمینه ی ارتقا — که یکی از مسائل سازمان های مختلف کشور است — پیدا کنید، بسیار خرسندیم.
   آموزش منابع انسانی رایان راهبرد

 6. جناب آقای حجت اله رجبی مشتاقی
  شرکت کننده محترم دوره کارراهه شغلی برای استعدادها
  با سلام و احترام
  از اینکه دوره برنامه ریزی کارراهه ی شغلی توانسته رضایت شما را جلب کند، بسیار خوشحالیم.
  ضمناً همکاری و مشارکت شما با ارائه ی تجربیات در طول برگزاری موجب هم افزایی شد.
  موفق باشید
  مشاوره و آموزش منابع انسانی رایان راهبرد

 7. ضمن تشکر
  دوره برگزار شده ،کارراهه شغلی، دوره مفید و خوب بود. و با توجه برگزاری دوره به صورت مجازی امکان شرکت در دوره تسهیل شده است. مطالب ارائه شده کاربردی و مفید بود و استاد مربوطه نیز عالی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است