ویرایش محتوا

shining objective یا “اهداف درخشان”

توانمندسازی

ممکن است ماهیگیری رفته باشید! در شکار برخی از انواع ماهی ها نظیر اردک ماهی، یک شیء درخشنده به جای طعمه به قلاب وصل می کنند تا ماهی جذب درخشش آن و انعکاس نور خورشید شده و آنچنان نسبت به اطراف بی توجه شود که در قلاب گیر کند؛ جالب اینکه این ترفند بسیاری از مواقع اثر می کند و ماهی جلب اهداف درخشان شده و به قلاب گیر می کند.

پروانه ها هم همینطورند؛ وقتی که در روشنایی شب، جذب چراغ — یا به تعبیر شاعرانه جذب شمع — شده و به حدی نزدیک آن پرواز کرده و دور آن می چرخند تا بسوزند.
به همین دلیل اغلب به رانندگان توصیه می شود که در مقابل نور چراغ قوی اتومبیلی که از سمت مقابل می آید، تحریک نشده و به آن نگاه نکنند. چه آنکه بسیاری از تصادفات سهمگین شب تنها به همین دلیل کوچک پدید می آیند.

اهداف درخشان: مانع بزرگ مذاکره موفق

مهارت های مذاکره و موفقیت در مذاکره و توافق
مهارت های مذاکره و موفقیت در مذاکره و توافق نیازمند توجه مدیران به نکات مهمی است

“اهداف درخشان” مانعی است که موجب می شود در مذاکره و صحبت و حتا در تأمین مقدمات برای دستیابی به اهداف کاری، تمام توجه شنونده به یک نکته خاص جلب شود. نکته ای که در صحبت ها وجود دارد و شنونده نسبت به آن نظر یا دیدگاهی دارد. پس از آن ممکن است به ادامه ی صحبت توجه نکرده و تنها به واکنش و پاسخ فکر کند. بدین ترتیب در قلاب این مانع گیر خواهد کرد.
ممکن است مواقعی را به خاطر آوریم که به جای توجه کافی به تمام موارد گفته شده، منتظر می شویم (یا حتی نمی شویم) که به آن صحبت پاسخ دهیم. تجربه نشان می دهد که این رویکرد ما را در مذاکره ناکام خواهد کرد.

مذاکره موفق: (آموزش منابع انسانی و مشاوره منابع انسانی در دستیابی به اهداف کاری، هدف منابع انسانی )

مذاکره موفق: (آموزش منابع انسانی و مشاوره منابع انسانی و ارائه شرح شغل. ، شناسنامه شغل، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، شرح وظیفه،اهداف کاری، هدف منابع انسانی )مذاکره موفق
مذاکره موفق و دستیابی به اهداف کاری مشابه ماهیگیری است. در برقراری روابط کار نیاز است این تکنیک ها را مدیران یاد بگیرند

 

مصاحبه با دیو اولریش – رهبران مواظب افرادشان در این همه گیری باشند

اهداف درخشان

کارگاه های آموزشی تخصصی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک

مدل چهارسطحی ارزیابی اثربخشی کرک پاتریک

توصیه مرسر برای صد روز اول CHRO

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است