ویرایش محتوا

الگوهای مرخصی استحقاقی

مرخصی منابع انسانی

۲.۵ روز مرخصی در ماه برای هر کارمند

یکی از الزامات و مواد قانون کار است (مرخصی استحقاقی)

که همگی بدون چون و چرا در ابتدای استخدام از آن آگاهیم.

مرخصی استحقاقی : (آموزش منابع انسانی و مشاوره منابع انسانی و ارائه شرح شغل. ، شناسنامه شغلی، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، جبران خدمت و مزایا )

اما می دانیم که در برخی مواقع به دلایل کاری و نیز به دلایل شخصی و هماهنگی هایی که با اعضای خانواده برای برنامه ریزی مرخصی ها لازم است، نمی توان از این حق به خوبی استفاده کرد.

میزان استفاده از این مرخصی استحقاقی قانونی تابع متغیرهای مختلفی است و افراد در دوره های مختلف زندگی کاری خود به میزان متفاوتی از این اعتبار استفاده می کنند. گاهی آن را کم و ناچیز می شمرند و گاهی آن را مخل روند جاری و روزمره زندگی حرفه ای می بینند. قانون کار ما نیز برای متعادل سازی استفاده از آن به فراخور شرایط فرد، ۹ روز از مرخصی استحقاقی سالیانه را قابل انتقال به سال بعد شمرده و کارکنان و کارفرمایان را موظف به تفاهم بر روی استفاده از ۲۱ روز باقیمانده و استفاده از آن نموده است.

مرخصی استحقاقی : (آموزش منابع انسانی و مشاوره منابع انسانی و ارائه شرح شغل. ، شناسنامه شغلی، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، جبران خدمت و مزایا )

در بسیاری از شرکتها نیز عرف شده

که مرخصی مازاد بر ۹ روز قابل بازخرید از سوی کارفرما در پایان سال شده است. – گرچه مقررات کار به این نوع تصمیمات روی خوش نشان نداده است – برخی از کارکنان نیز کار را تا بدانجا می برند. که مرخصی های خود را آنچنان انباشته می کنند. که در پایان دوره کاری بتوانند چند صباحی زودتر بازنشسته شوند؛ هر چند نحوه کنار آمدن با بازنشستگی. برای کارمندی که به این شیوه فعالیت نموده بسیار سخت است.

مرخصی استحقاقی : (آموزش منابع انسانی و مشاوره منابع انسانی و ارائه شرح شغل. ، شناسنامه شغلی، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، جبران خدمت و مزایا )

مرخصی استحقاقی : برخی کشورها و سازمانها

مقررات استفاده از مرخصی استحقاقی را دقیقتر نوشته اند. به طوری که گنجاندن حداقل یک یا دو دوره طولانی مدت بیش از یک هفته مرخصی پیوسته را نیز از الزامات آن ذکر کرده اند.

به تازگی روندی در برخی شرکتهای با تکنولوژی برتر شروع شده است. که به کلی محدودیت در میزان استفاده از مرخصی استحقاقی را برداشته اند. و کارکنان می توانند هر زمان که لازم داشته از مرخصی استفاده نمایند. بدیهی است که این شرکتها چه در جذب و چه در هنجار پذیری و فرهنگ سازی سازمانی کارکنان را به گونه ای آماده کرده اند. که خودبخود از این نوع مزایا، استفاده نامطلوب نمی شود.

مرخصی استحقاقی : (آموزش منابع انسانی و مشاوره منابع انسانی و ارائه شرح شغل. ، شناسنامه شغلی، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، جبران خدمت و مزایا )

مرخصی زایمان برای مادران و همچنین پدران

حداقل مزد و میزان افزایش حقوق کارگران در سال ۱۳۹۹

یک تجربه: صدای کارکنان

۹ فعالیت اساسی برای مدیریت مؤثر دورکاری

رهبری اثربخش

دسته بندی واحدهای عملکردی در خصوص میزان چابکی

حیطه نظارت مناسب مدیران

shin­ing objec­tive یا “اهداف درخشان”

مصاحبه با دیو اولریش – رهبران مواظب افرادشان در این همه گیری باشند

چه کسانی پروفایلم را در لینکدین چک کرده اند؟

تایید دورکاری تامین اجتماعی

کارگاه های آموزشی تخصصی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک

مدل چهارسطحی ارزیابی اثربخشی کرک پاتریک

شناسنامه و شرح شغل مدیر منابع انسانی (۰۰-۳۰۴۰-۱۱)

شرح شغل مدیر کارخانه صنعتی

توصیه مرسر برای صد روز اول CHRO

مشاهده در لینکدین

مرخصی استحقاقی : (آموزش منابع انسانی و مشاوره منابع انسانی و ارائه شرح شغل. ، شناسنامه شغلی، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، جبران خدمت و مزایا )

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است