ویرایش محتوا

نسخه ی به روز از منابع انسانی شرکت یار (HRBP 2.0)

شریک تجاری منابع انسانی HRBP

منابع انسانی شرکتیار (HRBP 2.0)

منابع انسانی شرکت یار ( HR Business Partner ) : در نوشته های قبلی درمورد نقش های نوین منابع انسانی و انتظارات از آن خواندیم. (تسهیلگری، حامی کارکنان بودن، شرکت یار بودن و انجام امور اداری).

حدود ۲۰ سال از ارائه ­ی ایده ­ی منابع انسانی شرکتیار (HR Business Partner) گذشته است. اکنون این مدل به گفته ­ی بنیانگذارش یعنی دیو اولریش، برای پاسخگویی به شرایط فعلی و نیازهای کسب ­وکارهای امروزی کافی نیست.

ارزش افزوده ی منابع انسانی

منابع انسانی شرکتیار
منابع انسانی شرکت یار HRBP

سؤالی که در ارتباط با منابع انسانی شرکت یار از سوی وی مطرح می ­شود این است: «مهمترین چیزی که منابع انسانی هم ­اکنون می­ تواند به کارکنان ارائه دهد چیست؟»
روشن است که داشتن احساس و درک نسبت به هدف، معنی­ دار بودن، تعلق، کار تیمی، پول، فرصت، چشم­ انداز، جامعه و چیزهای جذاب دیگر، برخی از مهمترین چیزهایی است که نصیب کارکنان می­ شود. اما در این میان، کار کردن در «سازمانی که در بازار موفق است» شاید بهترین چیزی است که منابع انسانی به کارکنان هدیه می­ دهد.

اگر شرکت در بازار موفق نباشد، هیچکدام از این چیزهای خوب وجود نخواهند داشت.
شرکت یاری منابع انسانی به معنی انجام فعالیت­های منابع انسانی برای منابع انسانی سازمان نیست. بلکه انجام کارهایی است که کسب­ وکار را در بازار موفق می کند.

منابع انسانی شرکت یار
hr busi­ness part­ner، منابع انسانی شرکتیار،

خلق ارزش از طریق منابع انسانی شرکت یار:

نکته­ ی کلیدی اینجاست که کار منابع ­انسانی خلق ارزش برای کسب­ وکار است. روشن است که «ارزش» را گیرنده­ ی آن تعیین می­ کند.
در این راستا دیو اولریش نسخه ­ی دوم از منابع انسانی شرکتیار را ارائه نموده است. این نسخه بر پایه ­ی این سؤال و مفاهیم تبعی آن ارائه شده است.

در مدل به ­روز شده، ذی­نفعان تنها مدیران و کارکنان شرکت نیستند و بدین ترتیب با توسعه­ ی دایره­ ی ذینفعان منابع انسانی، مشتریان، جامعه و سهامداران نیز به دایره ­ی ذینفعان منابع انسانی وارد شده­ اند.

 

تفاوت منابع انسانی شرکتیار HRBP با سایر پارادایم های مدیریت منابع انسانی

سوالات مصاحبه شریک تجاری منابع انسانی شرکت یار HRBP

نقش منابع انسانی شرکتیار HRBP

منابع انسانی شرکت یار

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است