ویرایش محتوا

خلاصه ی جلسه شورای عالی کار در ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ در مورد میزان افزایش حقوق کارگران

جلسه شورای عالی کار در مورد افزایش حقوق و حداقل مزد 1403

جلسه شورای عالی کار در روز شنبه ۲۶ اسفند برای تعیین میزان افزایش حقوق کارگران و نیز حداقل مزد تشکیل شد. تورم، تعداد اعضای خانوار و سبد معیشتی موضوعات مهم مورد بحث بودند.

جلسه در ساعت ۱۵ برای تعیین حداقل مزد و میزان افزایش حقوق کارگران با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر اقتصاد و نمایندگان کارگری و کارفرمایی برگزار شد و به مدت نزدیک به ۸ ساعت ادامه یافت.

در جلسه شورا که بر طبق ماده ۴۱ قانون کار تشکیل می شود، نرخ تورم بهمن ماه بر اساس گزارش مرکز آمار ایران ۴۲.۳% و متوسط تعداد اعضای خانوار ۳.۳ نفر به عنوان پیش فرض مورد قبول قرار گرفتند.

مقایسه حقوق و افزایش حقوق و حداقل مزد

گزارش انستیتو تغذیه از سبد معیشتی نیز مورد توجه دو طرف (نمایندگان کارگری و نمایندگان کارفرمایی) قرار گرفت. بر اساس این گزارش، سبد مطلوب معیشتی ۲۱ میلیون و ۶۶۸ هزار تومان و سبد مقرون به صرفه ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

پیشنهاد وزیر کار این بوده که افزایش مزد کارگران نیز بر مبنای بودجه دولت و دو درصد بیشتر از آن باشد. گفتنی است بودجه افزایش حقوق کارمندان دولت (۲۰%) در نظر گرفته شده است که بدین ترتیب مبلغ افزایش مورد نظر نماینده ی دولت، ۲۲ درصد است.

البته نمایندگان کارگری با این پیشنهاد موافقت نکردند.

با توجه به عدم توافق روی مبلغ افزایش مزد، تصمیم گیری به جلسه یکشنبه ۲۷ اسفند ساعت ۱۵:۰۰موکول شد.

خبر تکمیلی: جلسه روز یکشنبه ۲۷ اسفند نیز که از ساعت ۱۵ آغاز شده بود، بدون نتیجه به پایان رسید. با توجه به عدم حصول توافق بین گروه های نمایندگی کارگری و کارفرمایی و دولت، تصمیم گیری به جلسه روز دوشنبه شـورای عالی کار موکول شده است.

خبر تکمیلی: طبق اخبار منتشر شده، سرانجام در  ۲۹ اسفند ۱۴۰۲، شورای عـالی کار میزان حداقل مزد و میزان افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ کارگران را بدون تأیید نمایندگان بخش کارگری تصویب کرد. بخشنامه وزارت کار در خصوص نحوه اعمال افزایشات را در لینک زیر دانلود کنید:

لینک دانلود بخشنامه افزایـش حقوق ۱۴۰۳

مذاکرات شورای عالی کار در مورد افزایش مزد ۱۴۰۳

بخشنامه های مزد در سال های مختلف

مشاوره و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل

نکاتی درباره مذاکره با مدیر در مورد افزایش حقوق و دستمزد و ارتقا

کانال آپارات رایان راهبرد

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است