ویرایش محتوا

برای بازنشستگی به یازده برابر حقوق سالانه تان نیاز دارید

زمان مناسب بازنشستگی

برای بازنشستگی به یازده برابر حقوق سالانه تان نیاز دارید. اگر برنامه تان این است که در سن ۶۵ سالگی بازنشسته شوید، نیاز دارید که برای حفظ استانداردهای فعلی زندگی تان، یازده برابر حقوق سالانه را ذخیره کنید.

اما چند درصد افراد در مسیری هستند که به این موفقیت برای بازنشستگی برسند؟

پاسخ این است: تنها ۳۰% از افراد مصممند که این مبلغ را برای بازنشستگی ذخیره کنند.

این آمار و ارقام از یک تجزیه و تحلیل جدید که توسط آون هِویت[i] (یک شرکت مشاوره جبران خدمت و مزایا) انجام شده، به دست آمده اند. این آزمون چشم انداز ۲/۲ میلیون کارمند در ۷۸ شرکت بزرگ آمریکایی را مورد سنجش قرار داد.

محاسبه میزان ذخیره مناسب (۱۱ برابر حقوق) برای یک آمریکایی (مازاد بر مزایای بازنشستگی تأمین اجتماعی) با در نظر گرفتن نرخ تورم و خدمات پزشکی مورد نیاز پس از بازنشستگی و این واقعیت که بازنشستگان نیاز خواهند داشت که استانداردهای فعلی زندگیشان را حفظ کنند  انجام گرفته است. فرض بر این بوده که کارکنان در سن ۶۵ سالگی و پس از ۳۰ سال کار بازنشسته می شوند.

اما اگر برنامه دارید که تا سن ۶۷ سالگی کار کنید، مبلغ ذخیره به ۹/۴ (نه و چهار دهم) برابر حقوق سالانه کاهش خواهد یافت.

بازنشستگی
مقرری بازنشستگی در صندووق تأمین اجتماعی باید برای ایجاد رفاه کفایت کند

در عوض اگر بخواهید زودتر و در سن ۶۲ سالگی بازنشسته شوید، هزینه تان به ۱۳/۵ (سیزده و نیم) برابر حقوق فعلی تان خواهد بود.

کارکنان به طور متوسط در شرایطی بودند که ۸/۸ برابر حقوق نهایی شان را ذخیره می کردند که طبیعتاً پایین تر از ۱۱ برابر پیش گفته است. اگر میزان ذخیره حاصل از مستمری بازنشستگی را از معادله حذف کنیم، عدد ۸/۸ به حدود ۶/۷ (شش و هفت دهم) برابر حقوق سالانه کاهش پیدا خواهد کرد.

این درست است؛ چون بر اساس تحقیق آون هِویت، متوسط مشارکت آمریکائیان در برنامه های تعریف شده و مشخص برای ذخیره بازنشستگی در مسیری است که تنها به ۶/۷ (شش و هفت دهم) برابر حقوق سالانه شان در سن بازنشستگی ۶۵ سال منتهی می شود.

این تجزیه و تحلیل همچنین مشخص نمود که تنها در سال اول بازنشسته شدن، افراد به منظور حفظ استانداردهای زندگی، ۸۵% حقوق سالانه شان را خرج می کنند. 

[البته باید دقت شود که این نرخ و مبلغ با در نظر گرفتن سطح تورم در جامعه مورد مطالعه که کشور آمریکاست، در نظر گرفته شده و برای تعمیم این نتیجه با فرض ثابت ماندن سایر شرایط و متغیرهای مداخله گر، لازم است که یا نرخ تورم در محاسبات دخالت داده شود و یا اینکه درآمد فعلی را به دلار محاسبه نموده و در عدد مورد نظر ضرب نماییم]

منبع: «مقدار واقعی کفایت درآمد بازنشستگی سال ۲۰۱۲ در شرکت های بزرگ» آون هِویت[ii]

۲ جولای ۲۰۱۲ کریستین شاپِل

ترجمه: مشاوره منابع انسانی رایان راهبرد چابک


[i] Aon Hewitt

[ii] The Real Deal: 2012 Retire­ment Income Ade­qua­cy at Large Com­pa­nies,” Aon Hewitt

 

مطالب و یادداشت های مرتبط:

زود بازنشسته شویم یا دیر؟

چالشهای برنامه ریزی نیروی کار

بخشنامه نحوه کسر حق بیمه تأمین اجتماعی پس از افزایش حقوق کارگران

واحد مناسب برای اداره امور حقوق و دستمزد

مزایا برای کارکنان فردا

طیف پرداخت در جبران خدمت

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است