روشهایی نوین در آموزش

روش های نوین آموزش

روش های نوین آموزش

روش های نوین آموزش و اصطلاحاتی در این زمینه :

امروزه بهره گیری از روش های نوین آموزش در حال اجرا و افزایش است . زیرا نتایج قابل توجهی در این زمینه مشاهده شده است. در این قسمت به ذکر نام و توضیح استعاراتی که در این مقوله به کار برده می شود، می پردازیم :

بازی سازی Gamification

بازی سازی در آموزش شامل استفاده از اجزای بازی ها نظیر امتیاز، رقابت و قوانین به منظور تشویق تعهد کارکنان در طول دوره است.

روش های نوین آموزش
روش های نوین آموزش —  بازی سازی

یادگیری اجتماعی Social Learning

دربرگیرنده به اشتراک گذاری ایده ها و اطلاعات از طریق پلتفرم های اجتماعی از قبیل پیام رسانها، اجتماعات مجازی، چت های تصویری و نظایر اینهاست.

روش های نوین آموزش

آموزشهای شخصی سازی شده Personalized Training

این نوع از آموزشها متفاوت با آموزشهای سنتی است. زیرا بر خلاف تشکیل گروه، به صورت فردی و با رویکردی شخصی شده برگزار می شوند.

روش های نوین آموزش

باز آموزی Refresher Training

بازآموزی شامل حضور مجدد در دوره ای است که کارمند قبلاً در آن شرکت کرده تا دانشش به روز نگه داشته شود.

بازی سازی روش های نوین آموزش، شرح شغل، شناسنامه شغلی، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، جبران خدمت و مزایا، مشاوره منابع انسانی، شرح وظایف، هی گروپ، چارت

بازی سازی روش های نوین آموزش، شرح شغل، شناسنامه شغلی، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، جبران خدمت و مزایا، مشاوره منابع انسانی، شرح وظایف، هی گروپ، چارت، یادگیری اجتماعی

یاد داشت های مرتبط با بازی سازی و روش های نوین آموزش

ریز آموزش یا Micro Training

مدیریت دورکاری و آموزش از راه دور

چند اصطلاح کاربردی در آموزش و توسعه کارکنان

سطح ۳ آموزش – درسهایی از یک منبع غیرمتعارف

آموزش مهارتهای مرتبط به دانش آموزان

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top