ویرایش محتوا

روشهایی نوین در آموزش

روش های نوین آموزش

روش های نوین آموزش و اصطلاحاتی در این زمینه :

امروزه بهره گیری از روش های نوین در حال اجرا و افزایش است . زیرا نتایج قابل توجهی در این زمینه مشاهده شده است. در این قسمت به ذکر نام و توضیح برخی از استعاراتی که در این مقوله به کار برده می شود، می پردازیم :

بازی سازی Gamification

بازی سازی شامل استفاده از اجزای بازی ها نظیر امتیاز، رقابت و قوانین به منظور تشویق تعهد کارکنان در طول دوره است. استفاده از این روش برای انتقال برخی مفاهیم می تواند مناسب باشد. به همین دلیل هر روزه تعداد بیشتری به استفاده از این روش مفرح جلب می شوند. در استفاده از بازی سازی باید دقت شود که زیاده روی نکنیم. زیرا همه ی مفاهیم و یا موضوعات پیچیده قابل انتقال با این ابزار نیستند.

روش های نوین آموزش
روش های نوین آموزش —  بازی سازی

یادگیری اجتماعی Social Learning

دربرگیرنده به اشتراک گذاری ایده ها و اطلاعات از طریق پلتفرم های اجتماعی از قبیل پیام رسان ها، اجتماعات مجازی، چت های تصویری و نظایر اینهاست. با توجه به زیاد شدن و تنوع و قابلیت های پلت فرم ها و اپلیکیشن های اجتماعی و شبکه ها و نیز رواج دورکاری، بسیاری از این ابزارها به صورت روزمره مورد استفاده قرار گرفته اند.

یکی از نکاتی که در استفاد هاز این روش ها لازم است مورد توجه قرار گیرد، توانایی مدرس و تسهیل کننده ی دوره ی آموزشی در استفاده از ابزار تکنولوژیک و قابلیت اعتماد کافی در شبکه ی زیرساخت ارتباطی است.

روش های نوین آموزش

دوره های شخصی سازی شده Personalized Training

این روش متفاوت با روش سنتی است. زیرا بر خلاف تشکیل گروه، به صورت فردی و با رویکردی شخصی شده برگزار می شوند.

روش های نوین آموزش

باز آموزی Refresher Training

بازآموزی شامل حضور مجدد در دوره ای است که کارمند قبلاً در آن شرکت کرده تا دانشش به روز نگه داشته شود.

بازی سازی روش های نوین آموزش، شرح شغل، شناسنامه شغلی، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، جبران خدمت و مزایا، مشاوره منابع انسانی، شرح وظایف، هی گروپ، چارت

بازی سازی روش های نوین آموزش، شرح شغل، شناسنامه شغلی، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، جبران خدمت و مزایا، مشاوره منابع انسانی، شرح وظایف، هی گروپ، چارت، یادگیری اجتماعی

یاد داشت های مرتبط:

ریز آموزش یا Micro Training

مدیریت دورکاری و آموزش از راه دور

چند اصطلاح کاربردی در آموزش و توسعه کارکنان

سطح ۳ آموزش – درسهایی از یک منبع غیرمتعارف

آموزش مهارتهای مرتبط به دانش آموزان

مربی گری: دیدن، گفتن، انجام

عنوان شغلی : مدیر توسعه افراد

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است