ویرایش محتوا

برچسبهای منقضی شده برخی از مدیران

برچسبهای منقضی شده برخی از مدیران، تست، سنجش شایستگی

اخیراً با مدیر ارشد یکی از سازمانها صحبتی داشتم.

که با جدیت دنبال یک روش تست و سنجش شایستگی بود. مقصودش این بود که بتواند خلاصه ای از ویژگی های کاندیداها و کارکنان سازمان ارائه دهد.

تست، سنجش شایستگی
تست، سنجش شایستگی

از دید وی این ابزار کمکی بود. تا بتواند به سرعت موضعش را در برابر صحبتها، پیشنهادات، ادعاها و شکایاتشان مشخص کند!

معمول است که برای انجام کارهای روزمره ­مان روشهایی تکراری را به کار بریم.

تست، سنجش شایستگی

در همان حالی که این روشها ممکن است صرفه جویی هایی برایمان دربرداشته باشد، ما را از بعضی فرصتها محروم می کنند. نمونه ی این رویکرد در رفتارهای روزمره مان، وقتی که در نقش مدیر و یا همکار هستیم نیز ممکن است آشکار شود.

محدودیت های معمول روش های سریع

اینکه در مورد افراد پیش نگری داشته باشیم و بدتر از آن. ، این پیش نگری را با روشهایی سطحی و سریع کسب کرده باشیم، شرایط پر ابهام را پیچیده تر می کند.

این روش گزینه هایی به دست می ­دهد که بر پایه هایی لرزان بنا شده اند. پافشاری برخی از شرکتها و سازمانها در استفاده از تست ها، پیامدهای این برچسب زدن ها را ناگوارتر می کند.

تست، سنجش شایستگی

تست هایی که بسیاری از مواقع در بستر فرهنگی و زبانی متفاوتی طراحی و آزمون شده اند و حتا در انتقال نیز به قدر کفایت به روایی آن توجه نشده است. تحفه آنکه برخی از این روشها به گواهی توسعه دهندگان شان به منظورهایی غیر از استخدام پرورانده شده اند.

بدین ترتیب استفاده کنندگان، سرخوش از نتایجی که به نظر می رسد به شیوه ای علمی تهیه شده، کمتر به محتویات توجه می کنند و در تصمیمات خود از گزینه های خوب غافل می شوند.

سنجش شایستگی، منابع انسانی
در همان حالی که این روشها ممکن است صرفه جویی هایی برایمان دربرداشته باشد، ما را از بعضی فرصتها محروم می کنند

سنجش شایستگی به جای تست

در استفاده از روشهای سنجش شایستگی ها دقت کنیم؛که سویه مقابلمان انسان است.

علاوه بر همه اینها در حالات و شرایط متفاوت هم رفتار یکسانی نمی توان از ایشان انتظار داشت.

مورد­کاوی یکی از روزآمدترین نسخه هایی است که ارزشمندی خبرگان مدیریت را آشکار می کند. توانایی مشاهده، مطالعه و تحلیل رفتار فرد و تیم و تجویز راهکاری مناسب در برابر این رفتارها، یکی از شایستگی های ضروری برای مدیران امروز است.

این توانمندی در برابر تنوعی از خواسته ها و سبکهای زندگی کارکنان است که می تواند تصمیمات سازمان را به سمت گزینه های بهینه و بهره وری سوق دهد.

تست، سنجش شایستگی

تست شایستگی

مطالب و یادداشت های مرتبط

رهبری اثربخش

اتومبیل استخدام کننده شرکت ولوو

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است