ویرایش محتوا

دوره ی آموزشی جذب و استخدام و اکتساب استعدادها از بازار کار

بررسی سوابق رزمه ای کارجو و جذب و استخدام منابع انسانی

دوره آموزش جذب و  استخدام شایسته از بازار کار به صورت یک روزه و آنلاین برگزار می شود. هدف از این دوره آموزش منابع انسانی، شناسایی مفهوم شایستگی و آشنایی با انواع روش های سنجش شایستگی و کانون ارزیابی است.

فرآیند استخدام، زمانی که مدیر یک واحد، خالی بودن یک سمت را اطلاع می دهد، آغاز می شود. این سمت خالی ممکن است که به علل مختلفی نظیر ترک خدمت، پایان خدمت و یا تشخیص سازمان در نیاز به کارمندان بیشتر پدیدآید. در این زمان مدیر واحد به تیم منابع انسانی هشدار می دهد که نیاز به استخدام کارمندان جدید وجود دارد.

هرچند هر شرکتی رویه ای برای صدور مجوز برای این گونه تقاضاها دارد. این موضوع می تواند شامل تأییدیه مدیریت سطح بالاتر و بررسی جنبه ی مالی قضیه توسط واحد حسابداری و امور مالی باشد، ولی نکاتی برای تضمین کیفیت این فرآیند وجود دارد که می تواند برای مدیران و کارشناسان منابع انسانی و حتا مدیران واحدهای عملیاتی مفید باشد.

در این هنگام و پس از این که تقاضا تأیید شد، مدیر واحد بایستی برای اطمینان از کارمندیابی موفقیت آمیز، با واحد مدیریت منابع انسانی همکاری نماید.

در این راستا سرفصل های دوره جذب و استخدام که فرآیند شناسایی و انتخاب استعدادها را معرفی می کند، به شرح زیر است:

شایستگی و عملکرد

شایستگی های شغلی و کوه یخ

انواع هوش و تست های روانشناسی

روش های سنجش شایستگی ها

کانون ارزیابی و به کارگماری شایستگی محور

بازار کار و اکتساب استعدادها

روانه سازی (Onboard­ing , Induction)

دوره آزمایشی و قرارداد کار

بایدها و نبایدهای کارمندیابی

به همراه آموزش:

  • تفاوت های انسان ها و دسته بندی آنها در مزاج های مختلف
  • فواید دانستن مزاج
  • نحوه تشخیص و شناخت مزاج افراد
  • استخدام افراد بر حسب مزاج
  • ارائه پرسشنامه سنجش مزاج

استخدام

تاریخ برگزاری دوره جذب و اکتساب استعدادها (Tal­ent Acqui­si­tion) که به صورت آنلاین برگزاری خواهد شد، جمعه ۸ دی ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۷:۳۰ است.

گفتنی است امکان برگزاری حضوری در محل شرکت های متقاضی نیز وجود دارد.

 

تقویم آموزش منابع انسانی و برنامه کارگاه ها و دوره کاربردی مدیریت به صورت آنلاین و مجازی
تقویم آموزشی و برنامه آموزش منابع انسانی و کارگاه های هی گروپ دیکوم کرک پاتریک سروکوال مرسر ۱۴۰۲ شرکت مشاوره منابع انسانی رایان راهبرد

 

مطالب و یادداشت های مرتبط

مسأله: مدرک تحصیلی یا عملکرد و شایستگی در شغل؟

کانون ارزیابی در مدیریت منابع انسانی

مصاحبه بر اساس شایستگی

مذاکره و گفت‌وگو درباره دستمزد در مصاحبه شغلی

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است