ویرایش محتوا

شایستگی های لازم برای مدیریت عملکرد کارکنان

مدیریت عملکرد کارکنان منابع انسانی

مدیران زیادی هستند که در مدیریت عملکرد و بهبود موفق نیستند. همان منظوری که برایش استخدام شده اند.

مثلاً نمی توانند به صورت اثربخش خواسته های کسب و کار را به واحد خود منتقل کرده و در آن جاری کنند. هر زمان هم که تلاشی می کنند و درخصوص عملکرد افراد قضاوتی می کنند، پذیرفته نمی شود و سطح تنش ها را در واحد بالاتر می برد.

در سوی دیگر هم معمولاً دلایل قانع کننده ای برای توجیه ضعف مدیریت وجود دارد. بدین ترتیب نتایج حاصل از ارزیابی عملکرد، قابل اتکا نبوده و نبودن آن بهتر از بودن آن – با وجود همه ی زحمت هایی که دارد – است.

شایستگی های ضروری مدیران برای مدیریت عملکرد

اگر سیستمی که برای پایش و هدایت عملکرد جاری است، مطابق با الگوهای بهینه باشد، احتمالاً دلیل اصلی این وضعیت در شایستگی های لازم نهفته باشد. داشتن توانایی در حیطه های زیر می تواند مدیران را در انجام این فعالیت به موفقیت نزدیک کند.

- مهارت روشن کردن نقش مورد انتظار و آنالیز شغل

- مهارت تسهیل گری در جلسات مرور و بازخورد عملکرد

- مهارت توسعه ی کارکنان با هدایت، مربی گری Coach­ing و ارشدیت Mentoring

- مهارت تحلیل گری بر اساس شواهد و واقعیات و رعایت انصاف در قضاوت عملکرد

- درک استراتژی سازمان و نحوه ی همراستا شدن با آن

مژده اینکه تمامی این مهارت ها آموختنی و اکتسابی هستند. نیازی نیست و حتی شاید امکان نداشته باشد که مدیر به صورت ذاتی آنها را داشته باشد.

دوره آموزش مدیریت عملکرد

مطالب و یادداشت های مرتبط با بهبود عملکرد:
توانمندسازی عملکرد کارکنان
دوره مدیریتِ عملکرد بر اساس توافقنامه عملکردی
انتظارات و ساز و کار مدیریتِ عملکرد کارکنان
نقش مزاج کارکنان در جذب شایسته و مدیریتِ عملکرد

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است