ویرایش محتوا

انتخاب روش ارزیابی شغل بر اساس قوت و ضعف روشهای طبقه بندی

روش ارزیابی شغل هی گروپ

مقایسه برای انتخاب روش ارزیابی شغل مناسب و تصمیم گیری در  خصوص طبقه بندی مشاغل، یکی از فعالیت های کلیدی در منابع انسانی است.

روش های مختلفی برای ارزیابی مشاغل وجود دارد که هر کدام بر پایه یکی از رویکردهای معمول است.

بدین ترتیب باید ابتدا روش های ارزیابی را مقایسه کرده، رویکرد را مشخص کرده و سپس به سراغ روش های موجود در رویکرد ارزیابی شغل برویم.

رویکردهای ارزشیابی مشاغل به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند که برای انتخاب مناسب باید مقایسه و انتخاب صورت گیرد:

  • ۱- رتبه بندی
  • ۲- طبقه بندی
  • ۳- امتیازی
  • ۴- مقایسه عوامل
ارزیابی شغل و سازماندهی
ارزیابی شغل و سازماندهی بخش مهمی از فعالیت مدیریت منابع انسانی است

هر کدام از چند روش ارزیابی شغل ، مزایا و منافعی دارند که با مقایسه مشخص می شود. همین ویژگی ها آنها را در شرایط مختلف مفید تر می سازد.

آشنایی با این مزایا و منافع، می تواند به متخصصان و مدیران منابع انسانی کمک کند تا بهترین روش را با توجه به شرایط محیطی و داخلی انتخاب کنند.

اسلایدهایی که در لینک زیر قرار گرفته اند، توسط کارشناسان مشاور منابع انسانی رایان راهبرد چابک تهیه شده که در آن مزایا و معایب هر کدام این رویکردها ذکر شده است. این کارشناسان آماده مشاوره به شرکتها در زمینه پروژه های بهبود منابع انسانی از جمله آنالیز و ارزیابی مشاغل می باشند.

 

یادداشت های مرتبط با مقایسه انواع روش ارزیابی شغل:

اصول هی گروپ در آنالیز و ارزیابی شغل

متد هی گروپ و برخی از ویژگی های

آموزش ارزیابی مشاغل هی گروپ

دوره آموزشی تهیه شناسنامه های شغلی و شرح شغل بر اساس متد هی گروپ

مدیریت منابع انسانی و تکنولوژی

لینک دانلود اسلایدهای مزایا و معایب روشهای مختلف ارزیابی شغل

رویکردهای مختلف ارزیابی مشاغل

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است