چارت سازمانی ناسا در دسترس عموم قرار گرفت

سازمان هوا فضای ایالات متحده (ناسا) یکی از پیشرفته ترین سیستمهای سازمانی را داراست. با توجه به دستاوردهای این سازمان، چارت سازمانی و نحوه سازماندهی نیروها در آن نیز می تواند به عنوان یکی از نمونه های آموزنده مورد توجه دست اندرکاران منابع انسانی قرار گیرد.

به همین دلیل نمودار سازمانی این مجموعه که توسط وب سایت رسمی ناسا منتشر شده، به عنوان یک نمونه عملی توسط گروه مشاوره مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک ترجمه شده تا در دسترس کارشناسان سرمایه انسانی شرکتها قرار گیرد.

رایان راهبرد چابک با دارا بودن کارشناسان خبره و دانش آموخته در مؤسسات آموزشی معتبر ملی و بین المللی، آماده ارائه خدمات مشاوره منابع انسانی، از جمله طراحی سازمان، آنالیز و ارزیابی مشاغل، طراحی سیستم جبران خدمت و مزایا بر اساس مدل های بین المللی می باشد.

بدیهی است که چارت سازمانی متناسب با متغیرهای زیادی است و نحوه تأثیر این متغیرها در طراحی بسیار مؤثر است.

توجه به هدف و مأموریت سازمان، تکنولوژی مورد استفاده، فرهنگ محیطی که سازمان در آن فعالیت می کند، سطح دانش و مهارت و نحوه نگرش کارکنان و مدیران سازمان، مکان/ مکانها و پراکندگی های جغرافیایی سازمان، محصول/ محصولات و فرآیندهای جاری سازمان همه بایستی در طراحی یک سازمان کارآ مورد توجه قرار گیرند.

طبعاً چارت ناسا نیز با توجه به میزان نوآوری مورد تقاضا، تکنولوژی پیشرفته و سطح دانش کارکنانش طراحی شده و تنها برای آن سازمان مناسب است.


چارت سازمانی ناسا در دسترس عموم قرار گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top