ویرایش محتوا

چارت سازمانی ناسا در دسترس عموم قرار گرفت

سازماندهی، طراحی ساختار، چارت، نمودار، سازمان غیررسمی، تیمی، گروهی، روشها، آموزش، منابع انسانی

سازمان هوا فضای ایالات متحده (ناسا) یکی از پیشرفته ترین سیستم های سازمانی را داراست. با توجه به دستاوردهای این سازمان، چارت سازمانی و نحوه سازماندهی نیروها در آن نیز می تواند به عنوان یکی از نمونه های آموزنده مورد توجه دست اندرکاران منابع انسانی قرار گیرد.

به همین دلیل نمودار سازمانی این مجموعه که توسط وب سایت رسمی ناسا منتشر شده، به عنوان یک نمونه عملی توسط گروه مشاوره مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک ترجمه شده تا در دسترس کارشناسان سرمایه انسانی شرکت ها قرار گیرد.

 

بدیهی است که چارت سازمانی متناسب با متغیرهای زیادی است و نحوه تأثیر این متغیرها در طراحی بسیار مؤثر است.

توجه به هدف و مأموریت سازمان، تکنولوژی مورد استفاده، فرهنگ محیطی که سازمان در آن فعالیت می کند، سطح دانش و مهارت و نحوه نگرش کارکنان و مدیران سازمان، مکان/ مکان ها و پراکندگی های جغرافیایی سازمان، محصول/ محصولات و فرآیندهای جاری سازمان همه بایستی در طراحی یک سازمان کارآ مورد توجه قرار گیرند.

طبعاً چارت ناسا نیز با توجه به میزان نوآوری مورد تقاضا، تکنولوژی پیشرفته و سطح دانش کارکنانش طراحی شده و تنها برای آن سازمان مناسب است.

رایان راهبرد چابک با دارا بودن کارشناسان خبره و باتجربه و دانش آموخته در مؤسسات آموزشی معتبر ملی و بین المللی، آماده ارائه خدمات مشاوره منابع انسانی و آموزش مدیریت منابع انسانی در زمینه های زیر است:

طراحی سازمان و چارت سازمانی، آنالیز و ارزیابی مشاغل، طراحی سیستم جبران خدمت و مزایا و اثربخشی کارکنان بر اساس مدل هی گروپ، مدیریت عملکرد، کارراهه شغلی، جانشین پروری، منابع انسانی شرکت یار (HRBP) ، اثربخشی آموزش، تجزیه و تحلیل شغل دیکوم، سنجش کیفیت خدمات و بسیاری از دوره های آموزشی کاربردی تخصصی بر اساس مدل های جهانی و استفاده شده در شرکت های الگوی بین المللی و بسیاری از دوره های متناسب سازی شده و مورد نیاز سازمان ها

تاپ چارت سازمانی ناسا

طراحی سازمان و چارت سازمانی
طراحی سازمان و چارت سازمانی در ناسا به عنوان یکی از پیشرفته ترین سازمان های دنیا

 

مطالب و یادداشت های متناسب با این موضوع:

ساختمان کلنگی؛ سازمان کلنگی

نتیجه گرایی و نیاز به بازآرایی سازمان

لایه زدایی برای چابکی

رویکردهای آتی در سازماندهی کار

تکنولوژی در سازماندهی

دوره سازماندهی و ساختار واحد HR

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

یک دیدگاه درباره «چارت سازمانی ناسا در دسترس عموم قرار گرفت»

  1. با سلام چارت سازمانی ناسا ( بخش آشکار آن) درعین سادگی ، بیشترین چگالی خودرا در مورد انسان سازی وایجاد سرمایه انسانی که بالاترین سرمایه مولد وخلاقیت اختصاص داده است که الگوئی برین برای کشور ما می باشد که انسان سوزی را بجای انسان سازی تسری داد دراین از تعالیم ۷ تا ۱۲ از اینجانب درمورد انسان سازی در اسلام ناب محمدی (ص) وسایر منابع وتعلیم حکیمان وقوانین تکوینی انسان سازی ( تعالیم ۷۲ ،۷۳ ۷۵، ۷۶ ،۶۷ از این محقق) نکات علمی آمده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است