ویرایش محتوا

نردبان دو مسیره برای کارراهه شغلی

کارراهه دو مسیره : نردبان دو مسیره کارراهه شغل یا Dual Career Ladder

برنامه ای برای توسعه کارراهه و مسیر شغلی است که به کارکنان اجازه می دهد بدون اینکه روی سمتهای سرپرستی یا مدیریتی منصوب شوند به سمت بالا حرکت کنند. این نوع از برنامه ها معمولا به عنوان راهی برای پیشرفت کارکنانی که ممکن است مهارتهای فنی خاص یا دانشگاهی داشته باشند ولی علاقمند و یا مناسب برای مدیریت نباشند، به کار برده می شود؛

مزایای این نوع از مسیر شغلی در ادامه ذکر گردیده است:

  • شکلی از مسیر شغلی به کارکنان پیشنهاد می شود که جایگزین ارتقای سنتی به سمتهای سرپرستی یا مدیریتی باشد.
  • این روشها به طور بالقوه با ارائه فرصتهای کار راهه توسعه یافته و افزایشات حقوق می توانند موجب کاهش خروج خدمت در بین کارکنان ارزشمند سازمان شوند.
  • این نوع از برنامه ها اگر خوب مدیریت شوند، می توانند. کارکنان را تشویق کنند. که به طور مداوم مهارتهای خود را توسعه داده و برای سازمان ارزش آفرین باشند.

برنامه های نردبان شغلی دو مسیره ( کارراهه دو مسیره ) در زمینه ها و صنایع علمی، پزشکی، تکنولوژی اطلاعات و مهندسی یا به طورکلی در زمینه هایی که دارای یک یا چند مورد از ویژگی های زیر هستند بیشتر دیده می شود.

  • دوره های فراوان فنی یا حرفه ای و تخصصی پس از طی سطح مبتدی
  • نوآوری سریع
  • دارای اعتبار و تأییدیه یا لیسانس

 

برای اینکه یک نردبان شغلی دو مسیره موثرتر باشد. ، باید به خوبی مدیریت شود. زیرا این برنامه می تواند. برای مدیران ضعیف، گوشه ای برای پوشاندن مسائل حل نشده شان مهیا کند. علاوه بر این ممکن است. موجب رنجش کارکنانی که برای اعمال برنامه انتخاب نشده اند. و یا مدیرانی که احساس می کنند. کارکنان دارای کارراهه دو مسیره، بدون اینکه مسئولیت سنگین سرپرستی کارکنان را به. دوش بکشند، پرداختی برابر با مدیران دارند، شود.

کارراهه دو مسیره، جاب کریر، کارراهه شغلی، مسیر شغلی، مشاوره منابع انسانی، آموزش منابع انسانی، شناسنامه شغل، شرح شغل، شرح وظایف، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، شرح مشاغل، مشاور منابع انسانی

کارراهه دو مسیره

مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی

کارراهه دو مسیره

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است