ویرایش محتوا

HRBP کیست؟ (منابع انسانی شرکت یار — شریک کسب و کار )

منابع انسانی شرکت یار کیست و نقشش چیست

در پاسخ به اینکه HRBP کیست باید گفت منابع انسانی شرکت یار کسی است که علاوه بر داشتن دانش منابع انسانی یکپارچه و فرآیند های معمول، باید به کسب و کار و محیطی که در آن فعالیت می کند (شامل بازار، تکنولوژی، مشتریان و …) نیز اشراف داشته باشد تا بتواند ارزش آفرینی کند.

بهترین راه برای دانستن اینکه HRBP کیست و نحوه محک زدن و اطمینان از ارزش آفرینی منابع انسانی شرکت یار  — که گاهی منابع انسانی شریک کسب و کار هم ترجمه شده است — (HR Busi­ness Part­ner) این است که ببینید اگر وجود نمی داشت تیم منابع انسانی با چه کمبودها و محدودیت هایی روبه رو می شد و چه فرصت هایی را از دست می داد.

اما متأسفانه ارزش هایی که از متخصصین شرکت یار انتظار می رود، به دقت و شفافیت قابل لیست شدن نیست. در عوض کسی که در این نقش قرار می گیرد، باید توانایی تحلیل اینکه کجا می تواند مفید باشد و چه فایده ای پدید آورد را داشته باشد.

مدیریت منابع انسانی شرکت یار HRBP در کارخانه

HRBP کیست ؟ خیاطی که لباس دست دوز برای کسب و کار می دوزد

آن طور که گلن تمپلمن (Glenn Tem­ple­man — 2021) می گوید، حیطه ای که منابع انسانی شرکت یار می تواند ارزش آفرینی کند، جایی مابین نیازهای کسب و کار و فرآیندها و فعالیت های تخصصی مدیریت منابع انسانی است.

بدین ترتیب که پلی می شود بین این دو حیطه ی معمولاً دور از هم و انتظار می رود راهکارهایی همانند لباسی دست دوز که به اندازه ی کسب و کار دوخته شده، طراحی کند.

 

مطالب و یادداشت های مرتبط:

نقش منابع انسانی شرکت یار HRBP

بذر منابع انسانی شرکت یار ( HRBP )

دوره آموزش منابع انسانی شرکت یار HR Busi­ness Partner

آموزش منابع انسانی آموزش مدیریت منابع انسانی آموزش آنلاین منابع انسانی پاییز1402
برنامه آموزش مدیریت منابع انسانی فصل پاییز ۱۴۰۲
رایان راهبرد چابک

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است